MHP itiraz etmişti! Kayseri Pınarbaşı'da seçimler iptal edildi

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
MHP itiraz etmişti! Kayseri Pınarbaşı'da seçimler iptal edildi

Politika Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde MHP'nin itirazı sonucu seçimler iptal edildi. Pınarbaşı Belediyesi seçimleri 2 Haziran'da tekrarlanacak.

31 Mart'ta Türkiye sandık başına gitti, birçok ilçede seçim sonuçlarına itiraz geldi. Birçok itiraz kabul edildi, oyların yeniden sayılması kararı alındı ancak bir ilçede ise seçim tekrarlanacak.

Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde yapılan seçimde CHP adayı Deniz Yağan oyların 5.082'sini alarak sandıklardan birinci çıkmış, MHP adayı Menduh Uzunoğlu 4.758 oy alarak ikinci olmuştu. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, yapılan itiraz sonucu Pınarbaşı Belediyesi seçimlerinin iptal edildiğini duyurdu.

SEÇİM İPTAL, 2 HAZİRAN'DA YENİDEN YAPILACAK

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Yaptığımız itirazlar sonucunda İlçe Seçim Kurulu Pınarbaşı Belediye Seçimleri ve Meclis Üyesi seçimlerinin iptali ve yeniden yapılmasına 6 kabul oyu ve 1 red oyu ile karar vermiştir. Sayın Kılıçdaroğlu yanlış yönlendirmeler ile yine boşa düştünüz. Ben size genel başkanlık yapmış birisi olarak sizin üslubunuzla cevap vermeyeceğim. Ama şunu bilin ki beni de sizi de tüm Türkiye artık daha iyi tanıyor. Bugün benim doğum günüm, kutlu olsun. Sevdamız Pınarbaşı" dedi.

MHP itiraz etmişti! Kayseri Pınarbaşı'da seçimler iptal edildi - 1. Resim

Düzenleyen:  - Politika
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...