- Meclis'te tansiyonu yükselten FETÖ tartışması
28 Şubat 2024 - 22:44

Meclis'te tansiyonu yükselten FETÖ tartışması: CHP'li Tanal, Bekir Bozdağ'ı hedef aldı, partilerden peş peşe tepki geldi

TBMM Genel Kurulu'nda CHP'li Mahmut Tanal’ın, Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ’a yönelik FETÖ ile ilgili sözlerinin ardından tansiyon yükseldi. Bozdağ, "Ben FETÖ ile mücadele eden adamım. Bu terör örgütünün devletten ayıklanması, temizlenmesi için gövdemizi ortaya koyduk ve bu mücadeleye Türkiye de herkes de şahittir" dedi. Tanal'ın sözlerine MHP, CHP ve AK Parti'den de ortak tepki geldi.
 - İstanbul'un sorunlarını çözecek aday kim?
28 Şubat 2024 - 22:33

Optimar son seçim anketini paylaştı: İstanbul'un sorunlarını çözecek aday kim? Ekrem İmamoğlu mu Murat Kurum mu?

31 gün sonra gerçekleştirilecek yerel seçimler için takvim adım adım işlerken gözlerin çevrildiği İstanbul için anketler tek tek masaya çıkıyor. Optimar Araştırma Şirketi Başkanı Hilmi Daşdemir son anket çalışmalarını paylaştı. Ankete göre AK Parti'nin seçimde daha başarılı çıkacağını düşünenlerin oranı yüzde 52 iken CHP yüzde 27'de kaldı. Murat Kurum ise rakibi Ekrem İmamoğlu'ndan 1.1 puan önde.
 - Fidan, Rus mevkidaşı ile görüşecek!  İki kritik konu masada
28 Şubat 2024 - 21:27

Bakan Fidan, Rus mevkidaşı Lavrov ile görüşecek! İki kritik konu masada

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Antalya Diplomasi Forumu’na katılmak üzere Türkiye'ye gelecek. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan da bu ziyarette Rus mevkidaşı ile Ukrayna-Rusya ihtilafının olası çözüm ilkelerini görüşecek.
 - 'Müzakere masasını yeniden kurarız'
28 Şubat 2024 - 18:04

Erdoğan'dan Ukrayna ve Rusya'ya İstanbul mesajı: Müzakere masasını yeniden kurarız

Ukrayna-Güney Doğu Avrupa Zirvesi’ne videomesaj gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya-Ukrayna savaşının adil ve kalıcı bir barışla sona erdirilmesi için diplomasiye ve diyaloğa şans verilmesi gerektiğinin altını yeniden çizdi. Erdoğan iki ülkeye çağrıda bulunarak, "Barışın inşası için daha önce İstanbul’da kurduğumuz müzakere masasını yeniden tesis etmeye de hazırız” dedi. 
 - "Sizleri CHP'nin insafına terk etmeyeceğiz"
28 Şubat 2024 - 17:46

Murat Kurum 'İstanbullunun dayanacak gücü kalmadı' dedi ve ekledi: Sizleri CHP'nin insafına terk etmeyeceğiz

İstanbulluların ihmalkarlığa dayanacak gücünün ve tahammülünün kalmadığını söyleyen Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum, "Milletimiz İstanbul'u israfa, felakete, borca sürükleyenlere fırsat vermeyecektir. Sizleri CHP'nin insafına, belediyecilik anlayışına asla terk etmeyeceğiz" dedi.
 - CHP lideri Özel, topu diğer partilere attı
28 Şubat 2024 - 17:00

CHP lideri Özel, ittifak tartışmalarında topu diğer muhalefet partilerine attı: Ben elimden geleni yaptım

Muhalefet cephesinde başlayan ittifak tartışmaları devam ediyor. CHP lideri Özel, son yaptığı açıklama ile ittifak görüşmelerine ilişkin topu diğer muhalefet partilerine atarak, "Ben CHP Genel Başkanı olarak en büyük ittifakı aramak için elimden geleni yaptım. Çiçeği yaptırdım, arkadaşları yanıma aldım ve ziyaretlerde bulundum, temaslarda bulundum" dedi.
 - DEM Parti'den CHP'ye 'alacak-verecek' hesabı
28 Şubat 2024 - 16:43

DEM Parti'den CHP'ye 'alacak-verecek' hesabı: Borçlu çıkarlar

CHP lideri Özel'in "Bize kazandırmak değil, kaybettirmek üzerine bir strateji izliyorlar" sözlerine DEM Parti'nin İBB adayı Beştaş'tan cevap geldi. Beştaş, "Sanki biz mecburmuşuz gibi, bir borcumuz varmış gibi, onların da alacağı varmış gibi konuşuyorlar. Oraya geleceksek eğer bizim CHP'den alacağımız var" dedi.
 - 'Torba alan haysiyetsizdir, kafama sıkarım'
28 Şubat 2024 - 16:24

Meclis'i karıştıran 'dolar dolu torba' iddiası! CHP'li Veli Ağbaba: Torba alan haysiyetsizdir, kafama sıkarım

CHP'li Veli Ağbaba, 'dolar dolu torba' iddialarında baş harflerinin geçmesi sonrası sert bir açıklama yaptı. Ağbaba, "Torba alan da unutan da şerefsiz alçak, namussuz, haysiyetsizdir. Bırakın vekillikten istifa etmeyi, kafama sıkarım" dedi. CHP'den gelen açıklamada ise Ağbaba'nın mevcut iddialarının incelenmesi için TBMM Başkanlığı'na başvurduğu belirtildi. Ayrıca CHP, Ağbaba'nın dilekçesini de paylaştı.
 - "Oyumuz boşa gitmesin Muradımıza gitsin"
28 Şubat 2024 - 16:19

CHP'liler oy istedi Soylu gülerek cevap verdi: Oyumuz boşa gitmesin Muradımıza gitsin

Eski İçişleri Bakanı Soylu, Cumhur İttifakı İBB adayı Kurum'u desteklemek adına seçim çalışmaları kapsamında Kemerburgaz'da seçmenlerle buluştu. CHP standını ziyaret eden Soylu, o ana dair fotoğrafları paylaşarak "Onlar oyumuza talip oldu. Ben de 'Oyumuz boşa gitmesin Muradımıza gitsin' dedim" ifadelerini kullandı. 
 - Bıçak sırtı yarışta farkı diğer partiler kapatacak
28 Şubat 2024 - 15:26

İşte İstanbul'un 8 adaylı son anketi: Bıçak sırtı yarışta farkı diğer partiler kapatacak

ASAL Araştırma, İstanbul'un başkanlık koltuğuna oturacak isme ilişkin düzenlediği anket sonucunu paylaştı. Megakentte rekabet İmamoğlu ve Kurum arasında yoğunlaşıyor. Kıl payı farkta İmamoğlu %41.9, Kurum ise %40.8 oranlarıyla tabloda yer aldı. İşte 8 adaylı son İBB seçim anket sonucu...
 - Başkanlık koltuğuna göz kırparak cevap verdi
28 Şubat 2024 - 14:30

Hamza Dağ'dan Tunç Soyer'in 'brifing' adımına ilk yorum! Başkanlık koltuğuna göz kırparak cevap verdi

AK Parti'nin adayı Hamza Dağ, mevcut İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in tüm partilerin adaylarına brifing vereceğine ilişkin kendisine gelen soruya cevap verdi. Brifing verileceği bilgisini kamuoyundan duyduğunu belirten Dağ, "Keşke arayıp 'böyle bir şey düşünüyorum, ne düşünürsünüz' diye söyleseydi. Ben ayrı olmak şartıyla brifing vermek isterse giderim. Bundan da memnuniyet duyarım. Nisanda alacağım brifingi önden almış olurum" dedi.
 - Putin yerine Lavrov geliyor
28 Şubat 2024 - 13:34

Rusya, Türkiye ziyaretini art arda ertelemişti! Putin yerine Lavrov geliyor

Rusya Devlet Başkanı Putin'in ertelenen Türkiye ziyaretleri sonrası yeni bir gelişme yaşandı. Reuters, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'un Türkiye'yi 1-2 Mart tarihlerinde ziyaret edeceğini açıkladı.
 - Vatandaşa hakaret üstüne hakaret etti
28 Şubat 2024 - 12:10

CHP'den istifa eden Battal İlgezdi, kendisini protesto eden vatandaşa hakaret üstüne hakaret etti

Aday gösterilmeyince CHP'den istifa eden Ataşehir Belediye Başkanı İlgezdi, bir toplantıda kendisini protesto eden vatandaşa bağırdı. İlgezdi, vatandaşa "Ahlaksız herif, haddini bil. Sen kimsin lan! Hadsiz herif, şerefsiz!" diye hakaret etti. CHP'nin Ataşehir'deki yeni başkan adayı Onursal Adıgüzel'in de İlgezdi'nin yanında olduğu görüldü. Adıgüzel'in İlgezdi'ye müdahale etmemesi de dikkat çekti.
 - Karadeniz'i işaret ederek İstanbul için vaadini açıkladı
28 Şubat 2024 - 09:32

Murat Kurum, Karadeniz'i işaret ederek İstanbul için vaadini açıkladı

Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Kurum, seçim çalışmaları kapsamında Karadeniz STK Birliği Buluşması'nda açıklamalarda bulundu. Mega kentin trafik çilesi ile kentsel dönüşüm sorununa ilişkin vaatlerini sıralayan Kurum, Karadeniz'i işaret ederek "Sinop, Samsun, Trabzon, Rize, Giresun ve Artvin’e bakanlar bizim eserlerimizi görür. İstanbul'da da bu aşkla çalışacağız" dedi. 
Politika - Politika
28 Şubat 2024 - 03:15

CHP-DEM ittifakı büyüyor! Pazarlık son güne kadar devam edecek

Yerel seçime sayılı günler kala CHP, İstanbul'da ‘Kent uzlaşısı’ adıyla DEM Parti ile iş birliğine giderken, DEM Parti’nin İzmit ilçesinde de adayını çekeceği iddia edilmişti.Ancak DEM Parti iddiaları yalanladı.
 - "Yüzde 50 daha fazla trafik, 'en fazla otobüs yakma' rekoru"
27 Şubat 2024 - 21:26

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe'den, İmamoğlu'na 'İstanbul' eleştirisi

Yerel seçimlere sayılı günler kala siyasi partilerin adayları seçmenin gönlüne girmek için çalışmalara hız verdi. AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de TGRT Haber'de AK Parti'nin İBB adayı Murat Kurum'un vaatleri ve seçim çalışmalarına ilişkin merak edilenleri cevapladı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na trafik ve ulaşım sorunları üzerinden yüklenen Kabaktepe, İmamoğlu döneminde trafiğin yüzde 50 daha fazla arttığını, 'en fazla otobüs yakma' rekoru kırıldığını söyledi.
Politika - Politika
27 Şubat 2024 - 21:12

Bülent Arınç'tan, AK Parti'ye rakip olan eski AK Partililere sert eleştiri

Yerel seçimler için geri sayım başlarken AK Parti, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılımıyla Manisa'da miting düzenledi. Mitingde konuşan eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, AK Parti'den istifa ederek rakip partilere geçen AK Partilileri eleştirrdi.
 - 'Bu şehirde tek bir çakılı çivileri dahi yok'
27 Şubat 2024 - 20:32

Murat Kurum'dan İBB ve Kartal Belediyesi'ne sert sözler: Bu şehirde tek bir çakılı çivileri dahi yok

32 günün kaldığı yerel seçim için çalışmalarını hızlandıran Cumhur İttifakı'nın İBB adayı Murat Kurum, Kartal'da düzenlenen mitinge vatandaşlara seslendi. Kentsel dönüşüm projelerini hatırlatan Kurum mevcut İBB ve Kartal yönetimine sert sözlerle yüklendi, "Bu şehirde tek bir çakılı çivileri dahi yok. Biz 650 bin konutu dönüştüreceğiz diyoruz. Onlar ne gerek var, olmazsa da olur diyorlar" dedi.
 - "Başımızın tacıdır, saygı duyuyoruz"
27 Şubat 2024 - 18:56

Erdoğan'ın "kopmuş vaziyetteler" sözlerine YRP'den ilk tepki: "Başımızın tacıdır"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski ittifak ortağı Yeniden Refah Partisi için, "Şu anda kopmuş vaziyetteler" demişti. Erdoğan'ın sözlerine YRP'li Suat Kılıç'dan cevap geldi. Kılıç, "Cumhurbaşkanımız Türkiye Cumhuriyeti'nin başıdır, başkanımızdır ve başımızın tacıdır. Yerel seçim yarışı Cumhurbaşkanımıza laf yarışına gireceğimiz, atışmaya gireceğimiz bir yarış değil" dedi.
 - 'Sizin için mi parti kurduk biz, hadi be!'
27 Şubat 2024 - 17:10

Akşener, İyi Parti'yi eleştiren vatandaşı azarladı: Sizin için mi parti kurduk biz, hadi be!

İyi Parti lideri Akşener, Ankara'da kendisi ve partisinin seçime ayrı girme kararını eleştiren vatandaşa çıkıştı. Akşener, kendisine "Niye döndünüz?" diye soran vatandaşı "Sizin için mi parti kurduk biz! Hadi be!" diye azarladı.
 - CHP'nin adayını destekleyecekler mi?
27 Şubat 2024 - 15:48

DEM Parti'de 'İzmit' ikilemi: CHP'yi destekleyeceklerine dair iddialar yalanlandı

İzmit'te CHP'nin adayı Fatma Kaplan Hürriyet’i destekleyeceği iddia edilen DEM Parti'den açıklama geldi. İddiaları yalanlayan DEM Parti'den yapılan açıklamada "Belediye başkan adayı arkadaşımız başvurusunu yapmış ve onaylanmıştır" denildi.