UEFA Avrupa Ligi'nde Trabzonspor ile karşılaşacak olan Metalist Kharkiv'de teknik direktör Igor Rakhaiev ve oyuncu Pshenychnykh, maçın oynanacağı Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda basın toplantısı düzenledi. 

Rakhaiev, yarınki karşılaşmanın Trabzonspor açısından önemini bildiklerini belirterek, "Yarınki maçın Trabzonspor açısından çok önemli olduğunu biliyoruz. Zor geçeceğini bildiğimiz için ona göre hazırlıklarımızı tamamladık. Şansımızı kaybettiğimizi biliyoruz ama bir Avrupa maçı ve sadece tatil yapmaya değil, güzel bir sonuç almaya geldik. Bazı futbolcularımızı getirmedik. Ligde önemli maçlarımız var. Bu maçta genç oyuncularımızı görme fırsatımız olacak" dedi. 

Jaja'nın oynayıp oynamayacağıyla ilgili bir soruya ise Rakhaiev, "Jaja'nın Trabzon'da çok sevildiğini biliyoruz. Umarım yarın Jaja gününde olacaktır ve oynayacaktır. Bu haberi verebilirsiniz" ifadesini kullandı. 

Tecrübeli oyuncu Pshenychnykh ise Trabzonspor maçıyla ilgili, "Grupta iyi bir sonuç almadığımızı biliyorum. Bir çok arkadaşım gitti ve yerlerine genç arkadaşlar geldi. Bundan dolayı maçı çevirmede sıkıntılar yaşıyoruz. Zamanla bunun düzeleceğini umut ediyoruz. " 

Hoca değişikliğini Trabzonspor'a pozitif etki ettiğini bildiklerini belirten tecrübeli oyuncu, "Trabzonspor yeni hocasıyla birlikte iyi bir hava yakaladı. Galatasaray'ı 3-0 mağlup ettiklerini biliyoruz. Hoca değişikliği takıma pozitif yansımış. Trabzonspor geriye yaslanan bir takım değil, öne oynayan bir takım. Yarın keyifli bir maç olacak" sözlerini sarf etti. 

METALİST KHARKİV SON ÇALIŞMASINA YAPTI 

Öte yandan Ukrayna temsilcisi Metasilt Kharkiv, son çalışmasını maçın oynanacağı Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda yaptı. 15 dakikası basına açık olan bölümde Metalist Kharkiv, koşunun ardından taktik çalışması yaptı.