Türkiye Motosiklet Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Afyonkarahisar Belediyesinin desteğiyle 15 Temmuz Şehitleri anısına seyir zevki yüksek branşlardan akrobasi şampiyonası gerçekleştirilecek. Şampiyonaya sınıfında "En İyi Pist" ödülüne sahip Afyon Motor Sporları Merkezi ev sahipliği yapacak.

Afyonkarahisar'ın daha önce de ev sahipliği yaptığı organizasyonda Avrupa'nın en iyi serbest stil ve Türk motosikletçileri, bütün hünerlerini sergileyecek.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında organize edilecek şampiyonanın açılış yarışında motosiklet akrobatları Avrupa birinciliğine uzanmaya çalışacak.

17 TEMMUZ'DA BAŞLAYACAK

Avrupa Şampiyonası'nda 17 Temmuz Cumartesi günü saat 12.00-17.00 arasında birinci etaplar, 18 Temmuz Pazar günü de 12.00-17.00 arasında Avrupa finallerinin ikinci etap yarışları yapılacak.

Milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu İngiltere'de birinci oldu Milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu İngiltere'de birinci oldu Milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası'nın İngiltere etabındaki ilk yarışı birincilikle tamamladı.

12 milli motosikletçi Avrupa ve dünya şampiyonalarında piste çıkıyor 12 milli motosikletçi Avrupa ve dünya şampiyonalarında piste çıkıyor Önümüzdeki haftasonu Hollanda, Hırvatistan ve Sırbistan'da düzenlenecek dünya ve Avrupa şampiyonlarında 12 milli motosikletçimiz Türkiye'yi temsil etmek üzere piste çıkacak.