Fenerbahçe'nin Güney Koreli stoperi Kim Min-jae, basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Sarı lacivertli takımda olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren 24 yaşındaki oyuncu, "Kendimi çok şanslı ve onurlu hissediyorum. Açıkçası Avrupa'dan bazı kulüplerin beni istediği sır değildi. Fenerbahçe'nin projesi benim açımdan daha iyiydi, en iyi seçenekti. Başkana, Selahattin Baki'ye ve Vitor Pereira'ya minnettarım. Söyledikleri projeyle beni ikna ettiler" diye konuştu.

Çin liginde kaliteli oyuncular ile oynadığını aktaran Min-jae, "Çin ligi ile Süper Lig arasındaki ana fark benim Avrupa'da oynama isteğimdi. Şu an kendi açımdan en büyük dileğim bu takım için çok daha fazlasını verebilmek. Şu an odaklandığım şey kendimi geliştirmek ve daha iyi adapte olabilmek" değerlendirmesinde bulundu.

"CANAVAR LAKABIMDAN MEMNUNUM"

Kim Min-jae, kendisine daha önce takılan 'Canavar' lakabını çok sevdiğini söyledi.

Performansıyla bu lakabı devam ettirmek istediğini belirten genç savunmacı, "Canavar lakabından oldukça mutluyum. Bu lakabı bana taraftarlar vermişti. Benim açımdan aynı şekilde performansımı göstererek elimden geleni yapıp lakabımı sürdürmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE BENİM İÇİN KARDEŞ ÜLKE"

Güney Koreli stoper, Türkiye'nin kendisi için çocukluğundan beri kardeş ülke olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Türkiye benim için kardeş ülke, bu çocukluğumdan beri böyleydi. Hep bu histeydim. Geldiğimde de burada çok iyi karşılandım. Bu durum bana büyük sorumluluk yüklüyor. Ben de daha fazla çalışarak bu olumlu ilişkiyi daha yükseğe taşımak istiyorum. Fenerbahçe taraftarı beni statta çok iyi karşıladı. Birkaç aydır futboldan uzaktım. Hazırlık kısmı benim için bir periyot oldu ve bunu geçmem gerekiyor. Ondan sonra daha iyi performans gösterebileceğimi biliyorum. Pereira'nın sistemine en iyi şekilde adapte olarak hem defansta hem de hücumda takımıma katkı sağlamak istiyorum."

"İLK MAÇ İÇİN ADAPTASYONUMUZ İYİYDİ"

Kim Min-jae , bir gazetecinin Attila Szalai ile sorusu üzerine ise şunları söyleyerek konuşmasını tamamladı: Szalai ile uyumumuz çok iyiydi. Tüm defans hattı olarak uyumluyduk. İlk maç için adaptasyonumuz iyiydi. Gol yemediğimiz için bir defans oyuncusu olarak mutluyum. Szalai çok iyi oyuncu ve çok iyi çalışıyor. Bizler geride oynarken hataları düzeltmek adına çalışıyoruz. Türkiye ligini sadece Fenerbahçe özelinde biliyordum. Zaman içinde detaylı olarak Fenerbahçe tarihini öğrenme fırsatım olacak.

Fenerbahçe'den TFF'ye 250 milyon liralık dava Fenerbahçe'den TFF'ye 250 milyon liralık dava Fenerbahçe, Türkiye Futbol Federasyonu'na 250 milyon liralık tazminat davası açtı.

Fenerbahçe'den 2 gollü zafer Fenerbahçe'den 2 gollü zafer Fenerbahçe, Süper Lig’in 2. haftasında kendi sahasında konuk ettiği FTA Antalyaspor’u ikinci yarının son dakikalarında bulduğu 2 golle mağlup etti.