Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, çıktığı canlı yayında çarpıcı açıklamalar yaptı. Gündeme dair merak edilenleri de yanıtlayan Koç, Morita transferinden vazgeçildiğini bildirdi. Perotti'nin de sözleşmesinin feshedileceğini açıklayan Koç, beklenen santrfor transfer ile ilgili, yabancı bir santrfor buldukalrını ve 2 Eylül'e yetişmesini temenni ettiklerini söyledi.

"SORUN ÇIKARANA SORUN ÇIKARIRIZ"

Ali Koç'un açıklamalarından satır başları şöyle;

Takımdan ayrılacak oyuncularla ilgili, "Caulker ile oynamak istediği için yollarımızı ayıracağız. Çin'den çok iyi bir teklif var. Onu değerlendirmiyor şu an. Türkiye'den çok iyi teklifler var. Konuyu kişiselleştirdiği için belli şartlar önümüze sunuyor. Şu an yollarımızı ayıracağımız ama sorun çıkaran oyuncular var. Sorun çıkarana sorun çıkarırız. 1 tanesi için hatırı sayılır bonservis alıyorduk. Gitmem diye tutturdu. UEFA ile sorunlarımızı da çözecekti" dedi.

Halil Dervişoğlu ile ilgili gelen soruyu da yanıtlayan Koç, "Halil, 'Bonservisimi alırsanız Fenerbahçe'de oynamak isterim' dedi. Bizim FFP yüzünden kulübünün istediği şartları vermemiz mümkün değildi. Kiralık olarak Galatasaray'a gitmesi daha uygundu. Uzun süredir Galatasaray'ı beklemiş. Şansı bol olsun. İyi bir aileden geliyor. Yolu açık olsun. Hayırlı olsun" diye konuştu.

DORUKHAN TRANSFERİ

Bir dönem çıkan Dorukhan Toköz haberleri ile ilgili konuşan Koç, "Dorukhan, Beşiktaş'la anlaşamıyordu, Ocak ayında boşa çıkacaktı. Teknik kadromuz çok beğeniyordu. İlgilenebileceğimizi söyledim. Ahmet Nur Çebi, 'Ocak ayında size gelirse gönül koyarım' dedi. Ahmet Nur Çebi, Dorukhan karşılığında milli takımda oynayan, sözleşmesinin bitmesine 4 yıl olan bir oyuncuyu istedi. Ben de bunu anlatamayız dedim. Biz de bir daha oyuncuyu düşünmedik" ifadelerini kullandı. 

Vitor Pereira ile Mesut Özil arasında problem olduğuna dair çıkan haberler ile ilgili de konuşan Koç, "Mesut ve hoca arasında problem var diye bir hava oluşturuluyor. Hocamız son maçta Muhammed tercihini yaptı, kimse ismi var diye oynamayacak. Hoca, sistemini Mesut ekseninde çizdi. Hocadan bana gelen bir şey yok, Mesut'tan da yok" dedi. 

Şampiyonluk sayıları ile ilgili konuşan Koç, "Şampiyonlukları inkar etmek, cumhuriyet tarihini inkar etmek demektir. 1959 sonrasında kullanılan sayılma mantığı, dünyanın hiçbir yerinde kullanılmıyor. 1959 öncesinde 2 şampiyonluk Beşiktaş'a verildi, bu doğru ama diğerlerine de verilmesi gerekir" ifadelerini kullandı. 

Ali Koç'tan transfer açıklaması: En az 3 kişi alacağız Ali Koç'tan transfer açıklaması: En az 3 kişi alacağız Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Helsinki maçının ardından açıklamalarda bulundu. En az 3 transfer yapacaklarını ve hesaplarının uyması durumunda 4. transferi de yapabileceklerini söyleyen Ali Koç, Pelkas’ın da satılmayacağının altını çizdi.

Ali Koç: Pereira 3-4 takviye istiyor Ali Koç: Pereira 3-4 takviye istiyor Transferde sessiz kalmalarının kimseyi ürkütmemesi gerektiğini belirten başkan Portekizli teknik adamın ihtiyaçları belirlediğini ve kendilerine sunduğunu söyledi

Ali Koç'tan Muriqi ve Boupendza açıklaması Ali Koç'tan Muriqi ve Boupendza açıklaması Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Boupendza ve Muriqi ile görüşmediklerini belirterek, "Bizden bir şey gelene kadar çıkan hiçbir şeye inanmayın" dedi.