Büyük Britanyalı Tyson Fury ile ABD'li Deontay Wilder üçüncü defa ringde kozlarını paylaştı. İki boksör arasındaki büyük çekişme ABD'nin Las Vegas şehrinde yapıldı. Mücadeleye iyi başlayan Fury, üçüncü rauntta rakibini düşürmesine rağmen nakavt edemedi. Dördüncü rauntta ise 35 yaşındaki Wilder, Fury'yi iki kere düşürümeyi başardı. Ancak Büyük Britanyalı boksör, yeniden her defasında ayağa kalktı. Mücadelede üstünlüğü yeniden ele alan Fury, 10. rauntta Wilder'ı düşürdü ama rakibi ayaklandı.  33 yaşındaki Fury, 11. raunttaki sert yumruğunun ardından bu defa rakibini nakavt ederek maçı kazandı.

İKİNCİ DEFA YENDİ
İki boksör, ilk olarak 2 Aralık 2018'de karşılaşmış ve mücadele berabere sonuçlanmıştı. 23 Şubat 2020'de yapılan ikinci karşılaşmayı ise Fury, 7. rauntta teknik nakavtla kazanarak Dünya Boks Konseyi (WBC) kemerinin yeni sahibi olmuştu. 24 Temmuz'da yapılması planlanan üçüncü maç, Tyson Fury'nin Covid-19 yakalanması sebebiyle ertelenmişti. 

32 MAÇTA 31 GALİBİYET
Bu galibiyetle Fury, çıktığı 32'nci maçında 31'inci galibiyetine ulaştı. "Çingene Kralı" lakaplı boksör, kariyerindeki tek beraberliğini ise Wilder karşısında almıştı. Fury'ye üst üste ikinci defa kaybeden Wilder'ın ise 45 maçta 42 galibiyet ve 1 beraberliği bulunuyor.

Tyson Fury ringlere geri dönüyor Tyson Fury ringlere geri dönüyor Uyuşturucu kullandığı gerekçesiyle lisansı askıya alınan eski dünya ağır sıklet boks şampiyonu Tyson Fury, ringlere geri dönecek.

Tyson Fury'nin kemeri elinden alındı Tyson Fury'nin kemeri elinden alındı Wladimir Klitschko'yu yenerek Dünya Ağır Sıklet boks şampiyonu olan Tyson Fury, bu unvanını 10 günde kaybetti.

Yeni şampiyon Tyson Fury Yeni şampiyon Tyson Fury Dünya ağır sıklet boks şampiyonu Ukraynalı Wladimir Klitschko ile namağlup İngiliz Tyson Fury arasındaki unvan maçını Fury kazandı.