GalatasarayFenerbahçe derbisinde kazanan Fenerbahçe oldu. Maçta birçok tartışmalı pozisyon yaşanırken, Marcao'nun 90 dakikayı tamamlayabilmesi en çok tartışılan konu oldu. Ferdi Kadıoğlu ile girdiği ikili mücadelede ayağına basan ve topsuz alanda Berisha'nın yüzüne temasta bulunan Brezilyalı futbolcu, maçı sarı kartla bitirdi.

“İKİNCİ SARI KART NET”

Yayıncı kuruluşta eski hakem Deniz Çoban, "Ferdi'ye yapılan müdahale net ikinci sarı kart. Marcao'nun Berisha'ya topsuz alandaki hareketi yoruma kapalı bir durum. İkinci sarı kart net. Hakemler için şanssız bir an, görülememiş olabilir" dedi.

YORUMCULAR TEPKİ GÖSTERDİ

Programdaki hakemlerden Bülent Yıldırım, "Bu topta amaç, Berisha'nın hareketlenmesini sağlamak. Mert Hakan topu Berisha'ya attı. Yüz bölgesinden bir müdahale. Şiddet yok ama topsuz alan faulü olduğu için bu pozisyon Marcao'ya ikinci sarı kart diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı. Lale Orta da, "Yüzüne yapılan hareketten de taktik faulden de kart verebilirsiniz. Belki faul yapılmasa umut vadeden bir atağa dönüşecek. İkinci sarı kart olması gereken net bir pozisyon" dedi.

Galatasaray evinde yıkıldı: Derbinin kazananı Fenerbahçe Galatasaray evinde yıkıldı: Derbinin kazananı Fenerbahçe Spor Toto Süper Lig’in 13. haftasında Galatasaray, ezeli rakibi Fenerbahçe’yi konuk etti. Mücadelenin ilk yarısı karşılıklı gollerle 1-1 berabere sonuçlandı. İkinci yarıda Crespo'nun attığı golle maç Fenerbahçe'nin üstünlüğü ile sonuçlandı.

Derbinin sırrı durmayan toplarda: Galatasaray ve Fenerbahçe kozlarını paylaşacak Derbinin sırrı durmayan toplarda: Galatasaray ve Fenerbahçe kozlarını paylaşacak Galatasaray ve Fenerbahçe karavana atıyor.... Aslan 176 şutta 18, Kanarya 159 şutta 17 gol bulabildi… İki takım toplamda 77 duran top kullandı ama sadece 3 gol bulabildi!..

Fenerbahçe, Galatasaray galibiyetini unuttu Fenerbahçe, Galatasaray galibiyetini unuttu Ali Koç döneminde yoğun bir kadro rotasyonu yaşayan Fenerbahçe, Galatasaray zaferlerini âdeta unuttu. 2018’den bu yana galip gelemeyen takımda hiç kimse ‘Gerçek Fenerbahçeli’ değil!