Trabzonspor'un Slovak yıldızı Marek Hamsik, kazanılan şampiyonlukla birlikte harika duygular içerisinde olduğunu ifade etti. Hayatı boyunca asla unutamayacağı anlar yaşadığını belirten Hamsik, "Özellikle ilk maçları oynadıktan sonra 'evet, biz bu işi başarabiliriz, şampiyon olabiliriz' dedim. Harika bir takımımız var. İnanılmaz duygular içerisindeyim. Mükemmel bir duygu şampiyon olabilmek" dedi.

"EN ÇOK HAK EDEN TAKIM BİZDİK"

34 yaşındaki futbolcu, "Sezon boyunca baktığımızda belki harika maçlar çıkaramadığımız anlar da oldu ama en çok hak eden takım bizdik ve biz şampiyon olduk. Hep beraber adım adım gittik. Hep beraber başardık. İnanılmaz duygular içerisindeyiz. Tarif etmesi bile çok zor ama hep beraber bunu başardık. Çok fazla an var. 'Unutamadığın bir an hangisi?' derseniz şu an ben bile hatırlayamam." ifadesini kullandı.

KENDİSİ DE ŞAMPİYONLUĞU HAK ETTİ

Napoli'de uzun yıllar şampiyon olmayı beklediğini ancak bu mutluluğu Trabzonspor'da yaşadığı sorulması üzerine ise Hamsik, "Şampiyonluk hem benim hem de ailem için inanılmaz bir duygu. Taraftarlarımız uzun zamandır bu anı bekliyordu. Uzun zamandır inanılmaz hak eden bir kulüpten, şehirden ve taraftardan bahsediyordunuz. Herkesin hak ettiği bir şampiyonluk oldu" dedi.

Trabzonspor "Şampiyonların Filosu" denize açıldı Trabzonspor "Şampiyonların Filosu" denize açıldı Spor Toto Süper Lig'in 2021-2022 sezonunun bitimine 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Trabzonspor'un kupa töreni için bordo-mavili taraftarlar Faroz Limanı’nda teknelere binerek takımlarını karşılamak için denize açıldı.

Süper Lig şampiyonu Trabzonspor kupasını kaldırdı Süper Lig şampiyonu Trabzonspor kupasını kaldırdı Süper Lig'in 2021-2022 şampiyonu Trabzonspor kupasına kavuştu. Bordo mavili ekip Trabzon'da taraftarlarının önünde kupayı kaldırarak şampiyonluğunu resmileştirdi.