Şanlıurfa esnafında yüzler gülüyor! Fenerbahçe ve Galatasaray finali kenti heyecanlandırdı

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:

Spor Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında 7 Nisan'da oynanacak 2023 Turkcell Süper Kupa maçının Şanlıurfa'ya alınması, kentteki turizmcileri sevindirdi. Halk, final maçı öncesi taraftarların şehre gelip, turistik yerleri gezmesini bekliyor.

Suudi Arabistan'da oynanması planlanan Süper Kupa maçı çeşitli nedenlerden dolayı ertelenmişti.

Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak dev finali Şanlıurfa'da bulunan 11 Nisan Stadyumu'nda oynanacağını açıkladı.

Futbolda en son 2010'da Türkiye Kupası finalinde Fenerbahçe ile Trabzonspor'u ağırlayan Şanlıurfa'da, Galatasaray ile Fenerbahçe'nin karşılaşacağı Süper Kupa maçına ev sahipliği yapacak olmanın sevinci ve gururu yaşanıyor.

Güneydoğu'nun kültür ve gastronomi alanında önde gelen kentlerinden Şanlıurfa, dev maçı izlemek için şehre gelecek sporseverlerle büyük bir turizm hareketliliği yaşayacak.

Şanlıurfa esnafında yüzler gülüyor! Fenerbahçe ve Galatasaray finali kenti heyecanlandırdı - 1. Resim

MÜSLÜM ÇOBAN: MEZOPOTAMYA'YA OLUMLU ETKİSİ OLACAK

Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası Genel Sekreteri Müslüm Çoban, Süper Kupa maçının kent sakinleri ve turizmcileri sevindirdiğini söyledi.

Maçın, kentin tanıtımı açısından da çok önemli olduğuna dikkati çeken Çoban, şöyle konuştu:

"Biz turizmciler olarak kente gelecek misafirleri ağırlamak için çalışmalarımıza başladık. Otellerimizde yer kalmasa bile, gelen misafirlerimizi evlerimizde ağırlayacağız. Daha önce 2010'da Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında oynanan Türkiye Kupası final maçında da otellerde yer bulamayan misafirlerimizi evlerimizde ağırladık. Şanlıurfa o tarihteki organizasyonu da büyük bir başarıyla ve alnının akıyla yapmıştı. O maçtan sonra gelen misafirlerle aramızda gönül köprüleri kuruldu. Sadece Şanlıurfa'mıza değil Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne ve Mezopotamya'ya da olumlu yönde etkisi olacaktır. Bu maç hem Şanlıurfa'mızın tanıtımına katkı sağlayacak hem de esnafımıza ekonomik katkı sağlayarak kenti canlandıracaktır. Biz misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlamak ve memnun edilmiş bir şekilde göndermek istiyoruz."

Şanlıurfa esnafında yüzler gülüyor! Fenerbahçe ve Galatasaray finali kenti heyecanlandırdı - 2. Resim

'KUPAYI HEP BİRLİKTE KALDIRALIM'

"Bilet bulabilenler Şanlıurfa'ya gelsinler, otel bulamayanlar için de gönüllü bir platform kurup herkes evinde kaç kişiyi ağırlayabilir, bunun da inşallah organizasyonunu yapacağız çünkü daha önce yapmıştık tekrar yapmaya hazırız. Maç için kentimize geleceklerin eğer imkanları varsa 1-2 gün önce gelmelerini tavsiye ediyorum çünkü Şanlıurfa'nın tarihini, kültürünü, Urfalıları yakından görüp ve sonrasında hep birlikte maçı izleyip kupayı hep birlikte kaldıralım. Cumhuriyetimiz kazanacak, Türkiye'miz kazanacak ve biz kazanacağız."

Balıklıgöl yeni görünüme kavuşuyor

GÖBEKLİTEPE , BALIKLIGÖL VE MÜZELER DOLACAK

Şanlıurfa Turizm Profesyonelleri Derneği Başkan Yardımcısı Rahime Yaşar da ise Süper Kupa maçının, kentin ekonomisine çok ciddi katkıları olacağını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Baharatçısından otelcisine, taksicisinden hediyelik ürün satanlara yani herkese katkısı olacak. Bu tür etkinliklerin Şanlıurfa ve tüm Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde devamının gelmesini diliyorum. Göbeklitepe, Karahantepe, Balıklıgöl ve müzelerimiz misafirlerimizi bekliyor. Misafirlerimizi hem kentimizin keşfine hem de damak çatlatan lezzetlerini tatmaya bekliyoruz. Turizm sektörü olarak hazırlıklarımız tamam, gelecek talepleri bekliyoruz. Şanlıurfa misafirperverliğiyle, bize yakışan bir şekilde misafirlerimizi ağırlayacağız. 2010'da Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında oynanan Türkiye Kupası final maçında gösterdiğimiz misafirperverliğimizi yine bu maçla birlikte göstereceğiz. Bütün misafirlerimizi kentimize bekliyoruz, Şanlıurfa'nın bütün güzelliklerini hissetmelerini sağlayacağız, buna söz verebilirim."

Düzenleyen:  - Spor
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...