Olay, 2 Nisanda Gürsu ilçesinde meydana geldi.

İddiaya göre, evine doğru yürüyen genç kız, Sedat A.’nın muştalı saldırısına uğradı. Ne olduğunu anlamayan genç kız, kanlar içerisinde yere yığıldı. Çevrede bulunan vatandaşlar, muştalı saldırganı etkisiz hale getirdi. Kafasında ve yüzünde yaralar olan genç kız, olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Şüpheli şahıs ise polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

"BİRİNE BENZETTİM"
"Onu ağabeyimin ölümüne sebep olan kişiye benzettim" diyen ve 16 farklı suç kaydı bulunan şahıs, ''Benim ağabeyim daha önce öldürüldü. Bilerek olmadı pardon, pişmanım'' dedi. Sedat A., polis merkezindeki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bir ay sonra görülen ilk duruşmada ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

"EVE GİDERKEN ARKAMDAN SALDIRDI"
Saldırı günü yaşadıklarını anlatan genç kız, evine giderken saldırıya uğradığını söyledi. Genç kız, "Arkamdan darbe aldım ve darbenin etkisiyle yere düştüm. Yere düştüğümde üstümde bir adam vardı. Bana hakaret ve küfürler ediyordu. Sen abimi öldürdün Songül, bende seni öldüreceğim. Bugün yaşama ihtimalin yok. Bugün son günün gibi kelimeler kullandı." dedi.

Saldırgana, "Ben abini öldürmedim, bırak artık canım acıyor" demesine rağmen darp etmeye devam ettiğini belirten genç kız, "Yüzümdeki maskeden tanıyamadığı için maskemi çıkardım. Buna rağmen durmadı ve 4-5 dakika beni darp etti. Bu darbeler sadece yüzüme geliyor, öldürücü şiddetle vuruyordu. Dayanacak gücüm kalmamıştı." dedi.

Genç kız sözlerine, "Adam bana göre çok kalıplı ve güçlüydü. Sadece yüzümü korumak için ellerimle kapatmak zorunda kaldım. Yere yığıldığımda yanıma bir adam geldi ve bana yardım etti. Beni hastaneye kaldırmışlar, adamı ise nezarete atmışlar. Bir gün sonra cezaevine sevk edildiğini öğrendim" diyerek devam etti.

"KARARI PASTA KESEREK KUTLADI"
Mahkemenin muştalı saldırgan için verdiği şartlı tahliye kararını duyunca isyan eden genç kız, "Bu adam beni 'katilsin' diyerek suçlayıp muşta ile saldırıyor, öldüresiye darp ediyor. Bir kadına sen nasıl muşta ile vurabilirsin. Bu nasıl bir adalet?" dedi.

Saldırganın tahliye edildikten sonra evinde ailesiyle birlikte pasta keserek kutlama yaptığını ve bu görüntüleri sosyal medyada paylaştığını iddia eden E.Ö., "O evinde pasta kesip kutlama yapıyor, dışarıda gezebiliyor ama ben evime hapsoldum. Cezaevinden çıktığı gün kutlama yapıldı. Psikolojin bozuksa ve gerçekten bana yaptıkların için üzgünsen neden o gün kutlama yapıp video paylaşıyorsun?" diyerek isyan etti. 

"İçeriden çıktığı için neden bir kutlama yapar ki insan?" diye sitem eden genç kız, "Benim suçum günahım yokken neden ben darp edildim? Neden dayak yedim? Psikolojisi bozuksa gitsin hastaneye yatsın. Evinde ne işi var? Evi benim evime 5 dakika uzaklıkta. Her an karşılaşabileceğim bir yerde. Benim can güvenliğim yok. Beni benzettiği kızın can güvenliği hiç yok. Mahkeme çıkışında ‘ben suçsuz ve günahsız bir kıza vurduğum için pişmanım pardon’ diyor. Sadece bana vurduğu için pişman. Belki Songül olsa pişman olmayacak." dedi.

Sedat A.’nın serbest kalmasının ardından evinde kutlama yapıp pasta keserek yaptığı paylaşımlar sosyal medyada tepkilere neden olurken, aynı şahsın geçen yıl Nilüfer İlçesi Görükle Mahallesi'nde başka bir kadının kapısına dayanarak "Songül sensin" deyip günlerce rahatsızlık verdiği iddia edildi.