Rüzgarın etkisiyle kıyılarda yoğunlaşan deniz salyası, doğaya zarar verdiği kadar çevre sakinlerini de rahatsız ediyor.

Bostancı İskelesi'ndeki yolculardan Yusuf Kaya, Büyüada'da yaşadığını ve oluşan görüntüden rahatsız olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Bu şekilde devam ederse denize giremeyeceğiz"
"Bunun bir an önce halledilmesi gerekiyor -ki nasıl olacak biz de bilmiyoruz- kimse de bir açıklama yapmıyor. Toplu kütleleri dağıtmak için bir motor geliyor İBB'nin. O bir dağıtım yapıyor, o kadar, başka bir şey görmedim. Bu şekilde devam ederse denize giremeyeceğiz. Hem de balıklara falan çok zararı var."

"Marmara'yı suistimal etme kaynaklı bir şey"
Deniz Kuysal isimli vatandaş; "İnanılmaz bir facia. Anlıyorum ki Marmara'yı suistimal etme kaynaklı bir şey. Çok ciddi bir çalışma yapılması şart. Karadeniz'e doğru da yayılmaya başladığı söyleniyor. Hem temizlenmesi hem de tekrar etmemesi için gerekenlerin yapılması lazım." dedi.

İzmit Körfezi yeniden deniz salyası içinde! İzmit Körfezi yeniden deniz salyası içinde! İzmit Körfezi'nde deniz altına çekilen ve büyük bir kısmı temizlenen deniz salyası tekrar yüzeye çıkarak tüm kıyıya yayıldı.

Akdeniz açıklarında 117 düzensiz göçmen kurtarıldı Akdeniz açıklarında 117 düzensiz göçmen kurtarıldı Tunus Savunma Bakanlığı, Akdeniz kıyısında bulunan Safakes açıklarında Avrupa'ya geçmeye çalışan 117 düzensiz göçmeni kurtardığını duyurdu.