Kalpazanların dolandırıcılık  nuramalarına bir yenisi daha eklendi. Manisa'da yaşayan ve geçimini poğaça satarak kazanan yaşlı adamı hedef alan dolandırıcılar, kendilerini polis gibi tanıtıp, talihsiz adamın 200 bin TL'sini aldı. 30 yıllık birikimini kalpazanlara kaptıran vatandaş, ev telefonundan gelen bir aramayla dolandırıldıklarını anlattı.

"ELİMİZDE AVUCUMUZDA NE VARSA VERDİK"

Salihli'nin Seyrantepe Mahallesi'nde yaşayan evli ve birisi engelli 2 çocuk babası olan Sabri Şipal, telefon dolandırıcılarının tuzağına düşmesi sonucu 30 yıllık birikimi olan 200 bin lirasından oldu. Emekli olan ve “Ben yandım, başkaları yanmasın” diyen Şipal, “Ne olduğunu anlayamadık. Adeta kitlendik kaldık. Eşim ve ben elimizde avucumuzda ne varsa verdik” dedi.

"OĞLUMUN ENGELLİ MAAŞINI BİLE VERDİK"

Ev telefonundan arandıklarını belirten Şipal, "Bir gün evimizdeki telefon çaldı. Kendilerini polis olarak tanıtan kişiler, bir kuyumcunun soyulduğu evimizdeki altınlarla o altınları karşılaştırmaları gerektiğini söylediler. Tabii öyle konuşma şekilleri ve tarzları nedeniyle cevap bile veremedik. Ne olduğunu anlayamadık. Evimize şapkalı ve burun hizasına kadar maske olan bir şahıs geldi. Elimizde avucumuzda ne varsa poşetin içinde koyduk. Hatta oğlumun engelli maaşını bile verdik” dedi.

"İNSANLAR BU TUZAĞA NASIL DÜŞÜYOR DİYORDUK"

Televizyonlarda bu tür haberleri gördüklerinde çok şaşırdıklarını ama aynı olayın kendi başlarına da geldiğini belirten Şipal, “İnsanlar bu tuzağa nasıl düşüyorlar diye sürekli eşimle konuşup dururduk. Şimdi aynısı bizim başımıza geldik. Nasıl oluyor o birikimlerini kendi ellerinizle veriyorsunuz anlaşılır gibi değil. Şaşkın bir hale geliyorsunuz ne isterlerse yapıyorsunuz. Yıllarca simit ve poğaça satarak evimin geçimini sağladım. 30 yıllık birikimimi bir anda kaybettim. Hem herkesi bu konuda dikkatli olmaya çağırıyorum, hem de emniyet yetkililerinden tüm birikimimi alan bu şahısları adalet önüne çıkarmalarını istiyorum" dedi.

Yaşlı kadını böyle dolandırdılar! Altın ve paraları elden teslim etti Yaşlı kadını böyle dolandırdılar! Altın ve paraları elden teslim etti Samsun'da kimliği belirsiz dolandırıcılar telefonla aradıkları yaşlı kadını kandırarak korkutup, altın ve paralarını poşet içinde elden teslim alıp kayıplara karıştılar.

Gençleri hedef alan 5 dolandırıcılık yöntemi Gençleri hedef alan 5 dolandırıcılık yöntemi Siber dolandırıcıların hedefinde bu sefer gençler var. Sahte iş ilanı ya da burs ve arkadaşlık teklifi...

Dolandırıcılıkla çiftlik kurdular: 90 milyon liralık 'ucuz araba' vurgunu Dolandırıcılıkla çiftlik kurdular: 90 milyon liralık 'ucuz araba' vurgunu İstanbul'da icradan satılan araçları piyasa değerinin altında almak vaadiyle 29 kişiden yaklaşık 90 milyon lira toplayarak dolandırıcılık yaptıkları öne sürülen 24 kişi yakalandı.