Ardahan'a kara teslim oldu, mahsurhttps://www.turkiyegazetesi.com.tr/yasam/803339.aspx kalan yaylacıların yardımına da özel idare ekipleri koştu. Hanak ilçesine bağlı Çiçeklidağ köyü yaylasında sürülerini otlatan Iğdırlı çobanlar, etkisini artıran kar yağışı ve tipi nedeniyle mahsur kaldı. Çobanlar, Hanak Özel İdaresi ekiplerinden yardım istedi. Kaymakam Fatma Turhan’ın talimatıyla ilçe Özel İdaresi Şantiye Şefi Turgay Çelik başkanlığındaki ekip, kısa sürede yaylacılara ulaşarak, kardan kapanan yolu açtı. Yolun temizlenmesi üzerine çobanlar, sürüleriyle Çiçeklidağ köyü ve Hanak ilçesine ulaştı.

SAĞLIK DURUMLARI İYİ
Turgay Çelik, yoğun kar yağışının ardından yaylada çok sayıda hayvan ve hayvan sahibinin mahsur kaldığı ihbarı üzerine çalışma başlattıklarını belirterek, "Olay bize intikal eder etmez kaymakamımız bize hemen talimat verdi. Talimatın sağlıklı ve hızlı bir şekilde yerine getirilmesi için bizde çok kısa sürede sürü sahipleri ve sürülerine ulaşarak kurtardık. Şükür herkesin sağlık durumu iyi. Sağlıklı bir şekilde ulaşmaları gerekli noktalara ulaştırıldılar" dedi.

Kayalıkta mahsur kalan koyunlar, halatla kurtarıldı Kayalıkta mahsur kalan koyunlar, halatla kurtarıldı Van'da 10 koyun, kayalıkta mahsur kaldı. Koyunların imdadına AFAD ekipleri yetişti.

Baraj suları yükseldi, 30 kişi mahsur kaldı Baraj suları yükseldi, 30 kişi mahsur kaldı Bingöl’de baraj sularının yükselmesi ile adacık üzerinde mahsur kalan 30 kişi, AFAD ekiplerince kurtarıldı.