Saat 22.00 sıralarında E-5 karayolu Büyükçekmece mevkii Edirne istikametinde iddiaya göre, Engin Kurnaz’ın kullandığı kamyon damperi açık şekilde yaklaşık 1 kilometre yol kat etti. Çevredeki sürücülerin korna basarak uyarmaya çalıştığı kamyon şoförü uyarıları duymadı.

Kamyon üst geçide çarparak dururken, olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Polis, tedbir amaçlı trafik akışını tek şeritten sağlayarak diğer şeridi kapattı. Olay yerine gelen vinç yardımıyla kamyonun damperi takılı kaldığı üst geçitten kurtarıldı. Olay sırasında herhangi bir yaralanma ve can kaybının olmadığı öğrenilirken, damperin kaldırılmasıyla trafik akışı normale döndü.

KORNO ÇALDIK AMA DUYMADI

Damperin açıldığını uzaktan fark ettiğini ve duruma korna çalarak müdahale etmeye çalıştığını ifade eden Murat Gökbel, “Yolda gelirken kornaya bastık fakat arkadaş duymadı. Damper açıktı, geldi vurdu. 500-600 metreden gördüm ben, geldi vurdu oraya. Yakın olan arkadaşlar da korna çaldı fakat duymadı. Herhangi bir yaralı yok. Maddi hasar var. Aracın damperi yamuldu. Başka bir şey yok” dedi.

Kamyon geçti, damperi köprüde kaldı Kamyon geçti, damperi köprüde kaldı Mersin'de damperi açık kalan bir kamyon köprü altından geçerken köprüye çarptı. Kaza sonucu damperi kopan kamyon, üst geçidi geçtikten bir süre sonra durabildi.

Üsküdar'da damperi açık kalan kamyon köprüye çarptı Üsküdar'da damperi açık kalan kamyon köprüye çarptı Ümraniye Şile otoyolunda yaşanan olayda seyir halindeki kamyonun açılan damperi açılan köprüye çarptı. Çarpmanın etkisiyle damper otoyola düştü.