İngiltere’de Leybourne’de yaşayan Mark Byatt’in (64) akvaryumda beslediği kirpi balığı, aşırı büyüyen dişinden dolayı bir şeyler yiyemiyordu.

Byatt, açlıktan ölmemesi için Goldie isimli balığını Kent şehrinde Sandhole Veterinerlik Merkezi’ne götürdü.

Merkezdeki operatörler, Goldie’nin içinde bulunduğu suya hafif anestezi katarak balığı uyuttu.

Daha sonra balığın 2,5 santim uzunluğundaki dişi testereyle yarı yarıya küçültüldü.

BİR SAATLİK OPERASYON BALIK SUDAYKEN GERÇEKLEŞTİ

Veteriner Daniel Calvo Carrasco, “Bu cins kirpi balıklarının dişleri gaga olarak bilinir ve ömürleri boyunca sürekli büyür. Sert kabuklu yiyeceklerle beslendikleri için bunların dişleri genelde kendiliğinden kısalır, ancak ev ortamında beslenirken zaman zaman bu tür durumlara rastlanabiliyor. Operasyon bir saat sürdü ve tamamen hayvan su içindeyken yapıldı. İki saat sonra evdeki akvaryumuna dönen Goldie hayatına sorunsuz şekilde devam ediyor.

Tümör alınmazsa kör olacaktı! Akvaryum balığına göz ameliyatı Tümör alınmazsa kör olacaktı! Akvaryum balığına göz ameliyatı İskoçya'da 12 yaşında bir kızın yılalrdır beslediği Dotty isimli balığın gözünde bulunan tümör için bir ameliyat gerçekleştirildi. Balığın operasyon geçirmeseydi kör olacağı söylendi.

Japonya'da eve canlı balık götürmek için 'akvaryum çanta' üretildi Japonya'da eve canlı balık götürmek için 'akvaryum çanta' üretildi Japonya’da pazardan satın alınan balıkların eve canlı olarak götürülmesi için “Katsugyo çanta” denilen akvaryum çantalar imal edildi.

Akvaryum balığına cankurtaran yeleği Akvaryum balığına cankurtaran yeleği İngiltere’nin Wolverhampton şehrinde bir rahatsızlığından dolayı yüzme özelliğini kaybeden küçük balık, akvaryumun dibinde duruyordu.