Antalya'nın Serik ilçesi Belek Mahallesi'nde 5 Mart'ta kamyonun altında kalarak ağır yaralanan 10 yaşındaki Mahra Pelin Pınar'ın hayati tehlikesi sürüyor. Baba Murat Pınar, kızının sitenin bahçesinde bulunduğu sırada sokak köpeklerinin havlayarak üzerine geldiğini görünce korktuğunu söyledi.

"KAFATASINI AÇTILAR"

 Kızının köpekleri görür görmez önce kaldırıma, sonra da çapraz şekilde caddeye koştuğunu belirten Pınar "Arkadan gelen kamyon kızıma çarpıyor. Kızımı yerde gördüm, bacaklarının üstü örtülüydü. Kaldırdım. Bacakları paramparçaydı. 'Baba ölecek miyim?' diyordu. 'Ne oldu kızım' dedim. 'Köpek kovaladı' dedi. 'Tamam kızım bir şey olmayacak' dedim. İlk ameliyatta kızımın parçalanan bacağını toparladılar ancak bacak tutmadı. Dün gece beynine kan pıhtısı attı ve kafatasını açtılar. Şimdi tekrar ameliyata aldılar. Bu sefer bacağını kesiyorlar. Hayati durumu da çok riskli. Doktor ameliyata girerken, 'Sağ çıkamayabilir, hazırlıklı olun' dedi" şeklinde konuştu.

72 SAAT ÇOK ÖNEMLİ

Murat Pınar, sokak köpeklerine çözüm bulunması gerektiğini dile getirerek "Oturduğumuz sitede en az 10 çocuk daha var. Yarın başkasının başına gelip gelmeyeceği belli değil. Kazanın meydana geldiği yerde 5 iri kangal cinsi ve kırması köpek bulunuyor. Köpekler sürü halinde dolaşıyor. Defalarca insanlara saldırdılar" ifadelerini kullandı.
Kızının ameliyattan çıktığını ifade eden Pınar "Ameliyatta kızımın bacağı kesildi, durumu kritik. Ameliyattan sonra ilk 72 saatin çok önemli olduğunu söylediler" dedi.

Sokak köpeklerinden kaçarken kamyonun altında kalan küçük kız yaşam mücadelesi veriyor Sokak köpeklerinden kaçarken kamyonun altında kalan küçük kız yaşam mücadelesi veriyor Antalya'da kendisini kovalayan köpeklerden kaçarken yoldan geçen kamyonun altında kalan 9 yaşındaki Mahra, yoğun bakımda ve sağ bacağı yok denecek durumda.

Köpekten kaçan küçük Pelin'i kamyon ezdi Köpekten kaçan küçük Pelin'i kamyon ezdi Antalya'da başıboş sokak köpekleri dehşet saçtı. Köpekler, parkta oynayan 10 yaşındaki kıza saldırdı. Köpeklerden kaçan çocuğu kamyon ezdi. Kızın durumu ağır...

İllegal ticarete polis baskını: Pitbull köpeklerle önlem almışlar İllegal ticarete polis baskını: Pitbull köpeklerle önlem almışlar İstanbul'da internet üzerinden illegal ticaret yapan ve kurdukları korsan çarğı merkezi ile vatandaşları dolandıran şebeke polisin operasyonuyla yakalandı. Polis baskınına karşı pitbull cinsi köpeklerle önlem aldıkları ortaya çıkan şebeke üyelerinden 4'ü gözaltına alındı.