Gazze'den son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Gazze'ye yönelik düzenlediği alçak saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısının 213'e yükseldiğini açıkladı. Hayatını kaybedenler arasında 61 çocuk ve 36 kadın da bulunduğu, yaralı sayısının ise 1442'ye ulaştığı ifade edildi.

Yaralılardan 398'inin çocuk olduğu, hastanelerde tedavi altına alınan kişilerden 46'sının durumunun ağır olduğu kaydedildi.

KORONAVİRÜS ÜZERİNDE ÇALIŞAN TEK YER HASAR ALDI

Filistin Sağlık Bakanı Yardımcısı Dr. Yusef Abu Al-Rish, işgalci İsrail’in düzenlediği hava saldırılarında Gazze’deki merkezi laboratuvar Alremal’in hasar aldığını belirtmişti. Saldırının İsrail’in acımasız saldırılarına dair yeni bir kanıt olduğunu ifade eden Al-Rish, sağlık personeli ve kurumlarının kasıtlı olarak hedef alındığını belirtmişti.

Laboratuvarın Gazze Şeridi'nde koronavirüs üzerine çalışan tek yer olduğunu belirten Al-Rish, saldırı nedeniyle laboratuvardaki test ve aşılama hizmetlerinin askıya alındığını açıklamıştı.

SAĞLIK BAKANLIĞI BİNASINDA DA HASAR OLUŞTU

İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılar sırasında yakınındaki evlere atılan füzeler sebebiyle Sağlık Bakanlığı binasında da hasar meydana geldi.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in hedef aldığı bölgenin yakınlarında yer alan Er-Rimal Sağlık Merkezi ile Sağlık Bakanlığı İdari binasında büyük hasar oluştuğu belirtildi.

İsrail'in bombaladığı Rimal Mahallesi'ndeki Gazi eş-Şevva apartmanının karşısında bulunan bakanlık binasındaki memurların da yaralandığı kaydedildi.

FİLİSTİN BAŞBAKANI: BM GENEL KURULU'NA BAŞVURACAĞIZ

Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye, İsrail'in saldırılarını durdurması için Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'na başvuracaklarını söyledi.

"BM Güvenlik Konseyi, maalesef İsrail saldırılarını kınayan ve durmasını isteyen ortak bir tavır takınamadı. Biz de bu nedenle söz konusu kararı alması için BM Genel Kurulu'na başvuracağız. Orada kimse veto hakkına sahip değil" diyen Iştiyye, BM'den 'İsrail'in Filistin topraklarına ve halkına yönelik tüm uygulamalarının yasadışı olduğu' ve 'işgalci devlete karşı cezai yaptırımların bulunduğu' bir karar çıkması gerektiğinin altını çizdi.

SAVAŞ UÇAKLARI GAZZE'DEKİ FABRİKAYI VURDU

İsrail savaş uçakları Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki bir sünger fabrikasını bombaladı. Yanıcı maddelerin bulunduğu fabrikada büyük çaplı yangın çıkarken, saldırı sonrası bölgede yoğun duman oluştu.

İtfaiye ekiplerinin yangını kontrol altına almakta zorluk yaşadığı, alevlerin çevredeki binalara sıçramaması için büyük çaba sarf edildiği kaydedildi.

İsrail'in iki gün önce de Beyt Lahiya'daki bir fabrikayı vurduğu ve yine büyük bir yangına neden olduğu hatırlatıldı.

Bir Gazzeliye yarım kilo bomba düştü! Bir Gazzeliye yarım kilo bomba düştü! Katil devlet İsrail, Mescid-i Aksa’dan başlattığı saldırılarını Gazze üzerinde yoğunlaştırdı. Son bir haftada sivillere yönelik 900 ton bomba atıldı. Bu da bir Gazzeli için yarım kilo patlayıcı demek.

Kızlarını teskin etmeye çalışan Gazzeli baba bombardımanda hayatını kaybetti Kızlarını teskin etmeye çalışan Gazzeli baba bombardımanda hayatını kaybetti Gazzeli bir baba İsrail saldırıları sırasında korkan kızlarını teskin etmeye çalıştığı görüntüleri sosyal medyada paylaşmıştı. Görenleri duygulandıran o babanın hava saldırılarında öldürüldüğü ortaya çıktı.