Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 16 Haziran’da İsviçre’nin Cenevre kentinde ABD Başkanı Joe Biden ile bir araya gelmiş, görüşmenin ardından iki lider ayrı ayrı basın toplantısı düzenlemişti.

Putin basın toplantısında, görüşmede Rus muhalif lider Alexei Navalny konusuna da değinildiğini belirtmiş, "Alexei Navalny, Rusya yasalarını ihlal ettiğini biliyordu. Hakkında arama kararı varken tutuklanmak istediğinden eminim” ifadelerini kullanarak Navalny'nin durumu provoke etmek istediğini ima etmişti.

NAVALNY: PUTİN, YALAN SÖYLEMEDEN EDEMİYOR
Cezaevindeki Navalny, Putin'in sözlerine sosyal medya hesabı üzerinden cevap verdi.

Navalny, Putin’e yönelik sert ifadeler kullanarak, "Elinde bir sözlük var mı? Uzun bir süre iktidarda kaldığında sonsuz miktarda para ve görevi kötüye kullanma nedeniyle söylediği yalanlar nedir? Sadece tek kelimelik yalan söylemiyor. Anında açığa çıkacağını bile bile yalan söylüyor. Yalan söylemeden edemiyor" dedi.

NAVALNY'NİN TELEGRAM HESABI KAPANABİLİR
Cezaevindeki Navalny, Rusya lideri Putin'e avukatları ve ekibi aracılığıyla sosyal medya hesapları üzerinden cevap veriyor.

Navalny’nin ekibi özellikle Twitter ve Instagram’ı aktif kullanırken, Navalny'nin tutuklanmasından sonra hiç kullanmadığı Telegram hesabı kapanma riskiyle karşı karşıya.

Navalny’nin cezaevine girmesinden bu yana kullanılmayan Telegram hesabının 26 gün sonra kapanacağı, hesabın kapanmaması için hesaba giriş yapılması gerektiği öğrenildi.

Navanly'nin basın ofisi ise bunun çözülebilecek bir konu olduğunu ve hesabın aktif olarak kullanılacağını duyurdu.

Telegram kurallarına göre, uzun süredir aktif olmayan ancak hesabını açık tutmak isteyen kişilerin 6 ay içinde en az bir kez giriş yapması gerekiyor.

Rus muhalif lider Navalny'yi tedavi eden doktor ormanda kayboldu Rus muhalif lider Navalny'yi tedavi eden doktor ormanda kayboldu Rus muhalif lider Alexei Navalny’yi zehirlenmesinin ardından ilk tedaviyi uygulayan Dr. Aleksandr Murakhovsky'nin ormanlık alanda kayboldu.

Rusya'da açlık grevindeki muhalif lider Navalny hastaneye kaldırıldı Rusya'da açlık grevindeki muhalif lider Navalny hastaneye kaldırıldı Rusya’da tutuklu bulunduğu cezaevinde açlık grevine başlayan Rus muhalif lider Alexei Navalny, durumunun kötüleşmesinin ardından hastaneye kaldırıldı.

Almanya Dışişleri Bakanı Maas: Navalny'e tıbbi bakım hakkı derhal sağlanmalı Almanya Dışişleri Bakanı Maas: Navalny'e tıbbi bakım hakkı derhal sağlanmalı Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, hapishanede bulunan ve sağlık durumu kötüleşen Rus muhalif lider Alexei Navalny'e ihtiyacı olan tıbbi tedavinin derhal sağlanması için çağrıda bulundu.