Galler’de mühendisler, tamir için Vale of Glamorgan bölgesindeki hangara gönderilen bir Airbus A320 uçağının egzoz borusunda kuş yuvası gördü. Yuvadaki iki yavru kerkenezin günlerdir aç olduğu belirlendi.

"NADİR BİR OLAY"

Hayvanlara yardım derneği RSPCA Cymru ihbar üzerine gelerek kuşları rehabilitasyon için Gower Kuş Hastanesi’ne götürdü. Yardım görevlisi Simon Evans, “Yavru kerkenezler tam zamanında kurtarıldı. Kerkenezler nadiren görülür, uçakta hayvan kurtarmak ise çok daha nadir bir olay” dedi.

Tamircilerin uçağın motorunu çalıştırmamalarının büyük şans olduğunu ifade eden Evans, "Aksi takdirde olay faciayla sonuçlanırdı" diye konuştu. Ümit Atas ve Luciano Ferriera adlarındaki müfettişlerin, karanlıklardan kendilerine bakan bir çift gözü fark etmeleriyle bulunan kerkenezlere 'Ümit' ve 'Lucky' (Şanslı) isimleri verildi.

Kuş cenneti, koca göl kurudu! Kuşlar da gelmez oldu Kuş cenneti, koca göl kurudu! Kuşlar da gelmez oldu Van'ın kuş cenneti olarak adlandırılan Akgöl, kuralık nedeniyle tamamen kururken, bölgede barınan kuş türleri de göç etmek zorunda kaldı.

Ağaca tırmanan ayı kuş yuvasına böyle çıktı! Ağaca tırmanan ayı kuş yuvasına böyle çıktı! Kanada'da Severn Township'te bir ayı ağaca tırmanarak kuşların yuvasına çıktı.