Siyahların Hayatı Önemlidir isimli harekete mensup protestocular, New York şehrindeki Bronx bölgesinde polis karakolunun önünde toplanarak gösteri yaptı.

POLİSLE HALK BİRBİRİNE GİRDİ

Barikatları aşan göstericiler, polise taş ve yumurta attı. Bu sırada göstericilerden birinin, içinde polisler varken polis arabasının üzerine benzin döktüğü görüldü. Neyse ki gösterici, ateşe vermeden bölgeden uzaklaştı.

AÇIKLAMA GELDİ

Dehşet verici olay güvenlik kameralarına yansırken New York polisi, olayın failinin bulunup yargılanacağını bildirdi.

SİLAHLA GÖRÜLMÜŞTÜ

Rosado, babasıyla birlikte bir silahlı çatışmanın içindeyken elinde silahla görülmüş, polisin ihtarına, isabet etmese de ateşle karşılık vermişti.

ABD'de Covid-19'dan 3 bin 887 kişi daha hayatını kaybetti ABD'de Covid-19'dan 3 bin 887 kişi daha hayatını kaybetti Dünyada koronavirüs sebepli en çok ölüm vakasının yaşandığı ABD'de son 24 saatte 3 bin 887 kişi hayatını kaybetti. Toplam ölü sayısı ise 647 bin 593'e yükseldi.

ABD'de kuzenini öldüren 17 yaşındaki çocuğa 20 yıl hapis cezası ABD'de kuzenini öldüren 17 yaşındaki çocuğa 20 yıl hapis cezası ABD’nin Wisconsin eyaletinde İncil’den bazı bölümleri ezbere okuyamadığı için Nisan 2018’de 7 yaşındaki kuzeni Ethan Hauschultz’u öldüren 17 yaşındaki Damian Hauschultz'a 20 sene hapis cezası verildi.

ABD'nin üçüncü doz aşı izinleri 'yetersiz veri'den gecikebilir ABD'nin üçüncü doz aşı izinleri 'yetersiz veri'den gecikebilir ABD'nin üst düzey sağlık kuruluşlarının yetkilileri, Beyaz Saray'ı, koronavirüse karşı daha iyi koruma sağlamak için Amerikalılara yapılması planlanan üçüncü doz aşılarda gecikme yaşanabileceği konusunda bilgilendirdi.