Dünyanın mücadele ettiği koronavirüs sosyal hayatı da olumsuz yönde etkiledi. Japonya’da hizmet veren lüks bir otel restoranı, müşterilerine koronavirüs bulaşmasını önlemek için alışılmışın dışında bir yöntemi hayata geçirdi.

Masanın üzerine baş kısmını tamamen içine alan geleneksel tarz avizeler yerleştiren işletme, bu sıra dışı deneyimi otel misafirlerine ücretsiz olarak sunarken, 30 bin yen (260 dolar) karşılığında dışarıdan rezervasyona da açık olduğunu belirtti.


Japonya’da hizmet veren lüks bir otel restoranı, müşterilerine korona virüs bulaşmasını önlemek için alışılmışın dışında bir yöntemi hayata geçirdi.

Tüketim alışkanlıklarını ve çalışma koşullarını değiştiren koronavirüs salgını, Japonya'daki lüks bir otel restoranını alışılmadık bir tedbiri hayata geçirmeye teşvik etti. "Hoshinoya Tokyo" adlı işletme, özel bir yemek masasının üzerine müşterilerin baş kısmını tamamen içine alacak büyüklükte avizeler yerleştirdi. Salgın sonrasında ülkedeki restoranlarda standart hale gelen koruyucu bölmelerden esinlenen işletme, misafirlerin yemek deneyimini daha keyifli hale getirecek farklı bir çözümün hedeflendiğini belirtti.

VİRÜSE KARŞI ÖNLEM

Müşterilerin hareket alanını kısıtlamayacak şekilde özel olarak tasarlanan avizelerin genellikle yemek yerken damlacık yolu ile bulaşan koronavirüs enfeksiyonlarını önlemeyi amaçladığı kaydedildi.Materyal olarak ise kağıt ve şeffaf plastiğin kullanıldığı belirtildi. Hizmeti otel misafirlerine ücretsiz olarak sunan restorandan yapılan açıklamada, 40 metrekarelik alan üzerine kurulu yemek masasının 30 bin yen (yaklaşık 260 dolar) işgaliye ücreti karşılığında dışarıdan rezervasyona da açık olduğu ifade edildi.


Japonya'da skandal: Küçük çocuğa grip aşısı diye Covid aşısı yaptılar Japonya'da skandal: Küçük çocuğa grip aşısı diye Covid aşısı yaptılar Japonya'da aşıda yasal yaş sınırının altında olan bir çocuğa, yanlışlıkla grip aşısı yerine Covid-19 aşısı yapıldığı öğrenildi.
Kuş gribi salgını Japonya’da yayılıyor Kuş gribi salgını Japonya’da yayılıyor Japonya’da etkisini artıran kuş gribi salgınının Hyogo eyaletine sıçraması üzerine 155 bin tavuğun itlaf edileceği açıklandı.