Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), öfkeli bir babanın ilginç protestosuyla şaşkınlık yaşadı. Oğlunun kolundaki takip bilekliğini kopartan baba, Sağlık Bakanlığı'nı basıp müsteşarın masasına attı. Öfkeli babanın, “Güvende Kal” uygulaması ile sıkıntı yaşaması dolayısıyla bu eylemi gerçekleştirdiği öğrenildi.

ÖFKELİ BABA MUHATTAP BULAMADIĞI İDDİASIYLA BAKANLIĞA GELDİ
Covid-19’a yakalanan ve temaslı olan kişilerin “Güvende Kal” uygulamasıyla bilekli ile takip edilmesine devam edilirken, uygulamada yaşanan aksaklıklar ise bir babanın Sağlık Bakanlığını basmasına neden oldu. Başkent Lefkoşa'da Serkan Uludağ adındaki öfkeli baba, oğlunun temaslı olduğunu ve oğluna takılan “Güvende Kal” bilekliğinin karantina süresi dolmasına rağmen 2 gündür muhatap bulamadığı için çıkartılmadığını ifade ederek, 30'a yakın telefon numarası aradığını ve yetkililere ulaşamaması sonrası soluğu Sağlık Bakanlığında aldığını aktardı. Oğlu ile Bakanlığa gelen baba sorununa çözüm bulunmasını istedi.

"BİLEKLİĞİN ÇIKARILMAMASINA İSYAN ETTİ"
Öfkeli baba, yetkililere oğlunun kolundaki bilekliği kimin çıkaracağına dair sorular sormasının ardından 2 gündür telefonla aradığını ve muhatap bulamadığını aktardı. Oğlunun kolundaki bilekliği kopartan öfkeli baba, daha sonra bilekliği Sağlık Bakanlığı Müsteşarının masasına atarak Bakanlıktan ayrıldı.

SARS-CoV-2’nin varyantları KKTC’de takip ediliyor SARS-CoV-2’nin varyantları KKTC’de takip ediliyor Pandeminin ilk gününden itibaren, salgınla mücadelede yol haritası oluşturulabilmesi için son teknoloji ile donatılan COVID-19 PCR Tanı ve Kit Üretim Laboratuvarlarında, KKTC’de görülen SARS-CoV-2 varyantları düzenli olarak takip ediliyor.

KKTC'de Omicron varyantının görüldüğü 7 ülkeden girişlere kısıtlama geldi KKTC'de Omicron varyantının görüldüğü 7 ülkeden girişlere kısıtlama geldi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından açıklanan yeni tip koronavirüsün Omicron varyantının görüldüğü 7 ülkeden girişlere kısıtlamalar getirildi.

Türkiye'den KKTC'ye 50 bin doz aşı gönderildi Türkiye'den KKTC'ye 50 bin doz aşı gönderildi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Ali Pilli, yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında Türkiye'den KKTC'ye 50 bin 310 doz Pfizer-BioNTech aşısının gönderildiğini bildirdi.

KKTC'de günlük vaka sayısında rekor kırılıyor! KKTC'de günlük vaka sayısında rekor kırılıyor! Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) korona virüs salgınında son 24 saatte 263'ü yerel olmak üzere 330 yeni vaka tespit edildi. Salgının başından bu yana en yüksek günlük vaka sayısının kayıtlara geçtiği KKTC'de, günlük vaka sayısında üst üste 2 gün rekor kırıldı.