Yaklaşık iki senedir dünyayı kasıp kavuran salgında Covid-19’a hiç yakalanmayanların yanı sıra, birden fazla kez Covid'e yakalanan insanlarda var.

İngiltere’deki genç kadın bir seneye yakın bir sürede tam üç kere koronavirüse yakalanarak talihsiz bir rekor kırdı. 

İlkokul öğretmeni Maryia Hussain (26) ilk olarak Aralık 2020’de Covid-19’a yakalandı. Geçen sene kasım ayında bir kere daha Covid’e maruz kalan Maryia, geçtiğimiz pazartesi günü üçüncü kez enfeksiyon geçirdi.

İKİ DOZ AŞILIYDI

Bedfordshire’da yaşayan Maryia, “Çift doz aşılıyken ikinci kere Covid-19’a yakalandığımda ‘Benimki de ne şans?’ demiştim. İyileştikten sonra üçüncü doz aşı için sıra beklerken hastalık yeniden beni vurdu. Herhalde İngiltere’nin en şanssız insanı benim” dedi. Maryia, üçüncü hastalığının öncekiler kadar ağır geçmemesiyle teselli buluyor.

İki kere Covid-19 geçiren çok sayıda kişi var ama hastalığa üç kere yakalanılması pek görülen bir hadise değil. 

Eser Yenenler’in eşi Berfu Yenenler’den kötü haber! Koronavirüse yakalandı Eser Yenenler’in eşi Berfu Yenenler’den kötü haber! Koronavirüse yakalandı Ünlü oyuncu Eser Yenenler’in eşi Berfu Yenenler, koronavirüse yakalandı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kötü haberi duyuran Berfu Yenenler, durumu hakkında da bilgiler verdi.

Kibariye 'koronavirüs' mağduru: Konserini iptal ettiğini duyurdu Kibariye 'koronavirüs' mağduru: Konserini iptal ettiğini duyurdu Ünlü şarkıcı Kibariye konserini son anda iptal ettiğini sosyal medyadan açıkladı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kibariye, "Karantina süresini sağlıkla bitirip, yeni tarihi sizlerle paylaşacağım. Sağlıklı günlerle kalın" dedi.

İki kişiden birinde görülüyor: Koronavirüs neden tat almayı etkiliyor? İki kişiden birinde görülüyor: Koronavirüs neden tat almayı etkiliyor? Covid-19 semptomları arasında en çok konuşulan tat alma bozuklukları hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunan Dr. Öğr. Üyesi Duygu Vardağlı, virüsün neden tat almayı etkilediğini açıkladı.