Rusya-Ukrayna krizinde bilmece sürerken, Ukrayna'dan uzlaşma mesajı geldi. Bu kapsamda BM Güvenlik Konseyi'nde konuşan  Ukrayna'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Sergiy Kyslytsya, Rusya ile tüm formatlarda görüşmeye hazır olduklarını söyledi.

 

"UKRAYNA BARIŞÇIL BİR ÇÖZÜM İSTİYOR"

BM Güvenlik Konseyi'nde konuşan Kyslytsya, Rusya'nın gerginliği artırması durumunda Ukrayna'nın kendisini savunacağını ifade etti.

Rusya'nın Ukrayna'nın doğusundaki etnik Rus vatandaşlarının "soykırıma uğradığı" iddialarının "uydurma ve sorumsuzca yapılmış" açıklamalar olduğunu belirten Kyslytsya, Ukrayna'nın barışçıl bir çözüm istediğini söyledi.

Rusya'nın doğrudan görüşmeler için ön koşullar sunduğunu söyleyen Kyslytsya, "Biz liderler seviyesi dahil tüm formatlarda görüşmeye hazırız." dedi.

Rusya’nın Ukrayna Büyükelçiliği’nde dumanlar yükseldi Rusya’nın Ukrayna Büyükelçiliği’nde dumanlar yükseldi Kiev’de bulunan Rusya’nın Ukrayna Büyükelçiliği’nde dumanlar yükseldi.

Ukrayna duyurdu: Rusya Donbas'ta bir köye saldırdı Ukrayna duyurdu: Rusya Donbas'ta bir köye saldırdı Rusya yanlısı milisler tarafından Ukrayna'nın doğusundaki Luhansk bölgesine roketle saldırı düzenlendi. Saldırıda kırsal bölgedeki bir anaokulu zarar görürken, okuldaki iki öğretmenin de yaralandığı açıklandı. Savaşın fitilini ateşleyen saldırı sonrası, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri bölgedeki sivilleri tahliye etti.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: Hiç kimseden korkmuyoruz Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: Hiç kimseden korkmuyoruz Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, sınırda askerlerle bir araya geldiği programda, açıklamalarda bulundu. Zelenskiy “Hiç kimseden korkmuyoruz” dedi.

Ukrayna'da psikolojik savaş: Süper güçler birbirini tartıyor Ukrayna'da psikolojik savaş: Süper güçler birbirini tartıyor Ukrayna, ABD ve Rusya gerçek savaşı önlemek için savaş sinyali veriyor.