Brüksel'deki NATO karargahında düzenlenen NATO Askeri Komite Genelkurmay Başkanları toplantısı başladı. Toplantının açılış konuşmasını yapan NATO Askeri Komite Başkanı Oramiral Rob Bauer, Ukrayna'daki savaş nedeniyle NATO için yeni bir dönem başladığını ifade etti.

Geçtiğimiz birkaç ayda NATO’nun tutumunu hızlı ve etkili bir şekilde değiştirebilme yeteneğini gösterdiğini belirten Bauer, bu yanıtın temelini askeri komitenin yıllar önce başlattığı çalışmaların oluşturduğunu söyledi. Bauer, “Ukrayna'daki savaşın bize öğrettiği bir şey varsa, o da moralin önemini asla küçümsemememiz gerektiğidir. Bu ittifaka hizmet eden 3,2 milyon erkek ve kadın ne için savaştıklarını tam olarak biliyorlar, özgürlüğümüzün ve demokrasimizin korunması için” dedi.

Ukrayna’daki savaşın görüşüldüğü toplantının ikinci oturumuna Finlandiya, İsveç ve Ukrayna'dan temsilciler de katıldı. Askeri Komite Toplantısı çerçevesinde toplam 7 oturum yapılacak. Oturumların ardından NATO Askeri Komite Başkanı Rob Bauer basın toplantısı düzenleyecek. Toplantıda Türkiye'yi Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler temsil ediyor.  
Erdoğan: NATO'da terör örgütlerinin olmasını kabul edemeyiz Erdoğan: NATO'da terör örgütlerinin olmasını kabul edemeyiz Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde gençlerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İsveç ve Finlandiya'nın NATO başvurusuna, ''NATO bir güvenlik teşkilatıdır, içerisinde terör örgütlerinin olmasını kabul edemeyiz.'' yorumunu yaptı.
Putin son kozunu sahaya sürdü! Savaşın seyrini değiştirecek, ‘Terminatör’ Ukrayna sınırında Putin son kozunu sahaya sürdü! Savaşın seyrini değiştirecek, ‘Terminatör’ Ukrayna sınırında Rusya-Ukrayna Savaşı’nda 3 ay geride kalırken, Rusya lideri Putin son kozunu sahaya dürdü. “Terminatör” olarak anılan ve 5 kişilik bir ekip tarafından yönetilen zırhlı araç Suriye’den Ukrayna sınırına getirildi. Moskova medyası “Savaşta oyunu değiştirecek araç” şeklinde yorumlanırken devasa aracın bölgeden ilk görüntüleri geldi.
Eski düzen çatırdıyor: NATO'ya format atıyoruz Eski düzen çatırdıyor: NATO'ya format atıyoruz Ankara’nın itirazlarının İsveç ve Finlandiya’dan ibaret olmadığına dikkat çeken uzmanlar "1945 şartları değişti. Türkiye’nin teklifleri Kuzey Atlantik İttifakı için yeni format" diyor.