İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i "kısa boy sendromu" olan bir "deli" olarak nitelendirdi. Savunma Bakanı Wallace yaptığı açıklamada, "Başkan Putin'in kendisi ve dünya hakkındaki görüşünün, kısa boylu bir adam sendromu ve maço bakış açısı olduğunu düşünüyorum" dedi.

Wallace, "Ama bence buradaki asıl zorluk, Rus sisteminin bir şekilde bazı devletlerin diğerlerinden daha az hakları olduğu ve haklarının sayılmadığı görüşüne sahip olmasıdır. Kendilerini yeni bir tarihe yerleştirmek istiyorlarsa, bunu yapmanın yolunun şiddet ve istila olduğunu düşünüyorlar. Ve bence bu endişelenecek bir şey" dedi.

"HERKESİ NÜKLEER SİLAHLA TEHDİT EDİYOR"

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova için de "deli" ifadelerini kullanan Wallace, "Adil olmak gerekirse, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü bir komedi gösterisi gibi her hafta açıklama yaparak herkesi nükleer silahla ya da bir şeyler yapmakla tehdit ediyor. Kesinlikle o da onun gibi bir deli" dedi.

"GÜÇLÜ MEVKİDE DAHA FAZLA KADINA İHTİYACIMIZ VAR"

Öte yandan İngiltere Başbakan Boris Johnson da Putin'in Ukrayna'yı işgalinin "toksik erkeklik" örneği olduğunu söylemişti. Johnson, Rusya'yı kadın bir liderin yönetmesi durumunda aynı hataların meydana gelmeyeceğini ifade etmiş, "Eğer Putin bir kadın olsaydı, şu an yaptığı şekilde çılgın, maço bir işgal ve şiddet savaşına girişeceğini gerçekten sanmıyorum. Ukrayna'da yaptığı şey mükemmel bir toksik erkeklik örneği" demişti.
Johnson ayrıca, "Güçlü mevkilerde daha fazla kadına ihtiyacınız var" ifadelerini kullanmıştı.

Putin, Endonezya'ki G20 Zirvesi'ne katılacak Putin, Endonezya'ki G20 Zirvesi'ne katılacak Kremlin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Endonezya'nın ev sahipliğinde gerçekleşecek G20 Zirvesi'ne katılacağını duyurdu.

Zorda kalan Putin'den son hamle: Ağır komutan cepheye döndü Zorda kalan Putin'den son hamle: Ağır komutan cepheye döndü Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı işgal girişiminde tek tek üst düzey komutanlarını kaybeden Vladimir Putin, son olarak sahada görev yapması için 67 yaşındaki emekli generali çağırdığı iddia edildi. Pavel ilerlemiş yaşı ve fazla kilolarıyla dikkat çekiyor.

Putin kararını verdi: Balistik füzeler yola çıkıyor Putin kararını verdi: Balistik füzeler yola çıkıyor Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Belaruslu mevkidaşı Alexander Lukashenko ile yaptığı görüşmede hem balistik ve İskender-M füze sistemlerini Belarus’a devredeceklerin açıkladı.

Putin, Ukrayna işgali sonrası ilk kez yurt dışına çıkıyor Putin, Ukrayna işgali sonrası ilk kez yurt dışına çıkıyor Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’ya karşı başlattığı işgal girişiminden beri ilk kez yurt dışına çıkacak. Rus lider, Tacikistan ve Türkmenistan’a ziyarette bulunacak.