ABD Başkanı Joe Biden, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı’nın ardından düzenlediği basın toplantısında, “Putin, NATO’yu parçalayabileceğini, bizi zayıflatabileceğini düşündü ama tam olarak istemediği şeyle karşılaştı. İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği ile beklemediği şeyle karşılaştı” dedi.

Biden'ın konuşmasından satır başları şu şekilde;

ABD Başkanı Joe Biden, “İsveç ve Finlandiya NATO üyesi olacak” 

ABD Başkanı Joe Biden, “Ukrayna’nın yenilmesine müsaade etmeyeceğiz, Rusya'nın kazanmasına izin vermeyeceğiz” dedi.
 

 

Ayrıntılar geliyor...

NATO'dan Rusya'ya İsveç ve Finlandiya uyarısı: Karşılık vermeye hazırız NATO'dan Rusya'ya İsveç ve Finlandiya uyarısı: Karşılık vermeye hazırız NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Rusya'yı Finlandiya ve İsveç konusunda uyardı. Genel Sekreter Moskova'dan gelecek her adıma karşılık vermeye hazır olduklarını söyledi. Stoltenberg Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya katılma protokolünü salı günü imzalayacağını da belirtti.
ABD'li Senatör'den Türkiye'ye F-16 satışına destek: Bölgesel güvenliğin yararına olacak ABD'li Senatör'den Türkiye'ye F-16 satışına destek: Bölgesel güvenliğin yararına olacak ABD’li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Türkiye’ye F-16 satışına destek verdiğini ve aradaki farklılara rağmen Türkiye’nin önemli bir NATO müttefiki olduğunu kaydetti. Graham, Türkiye’ye F-16 satışını desteklediğini ifade etti.