Dünya peşinde! Türk SİHA'ları bir ülkeye daha satıldı

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
Dünya peşinde! Türk SİHA'ları bir ülkeye daha satıldı

Ekonomi Haberleri  / Anadolu Ajansı

Arnavut askerlere verilen eğitimin ardından Arnavutluk, Bayraktar TB2 SİHA'ları da teslim aldı. Savunma Bakanı Niko Peleshi, silahların ülke güvenliği ve savunma standartları açısından önemli olduğunu söyledi.

Arnavutluk Savunma Bakanı Niko Peleshi, Bayraktar TB2 SİHA'ların ülkeye ulaştığını, iki gündür montaj ve işletim ile kontrolleri sağlayacak gerekli altyapının kurulumunun gerçekleştirildiğini aktardı. Peleshi, "Bu gelişme, Arnavutluk'un savunma yeteneklerini artırmakla kalmıyor, aynı zamanda ülkenin ulusal güvenliğini garanti altına alma ve en yüksek savunma standartlarını karşılama konusundaki kararlılığının kanıtı olarak hizmet ediyor" ifadesini kullandı.

Peleshi, Bayraktar TB2'lerin kurulumunun yapıldığı sırada kendisinin de bulunduğu birkaç fotoğrafı paylaşarak, bu kazanımın, Arnavutluk Silahlı Kuvvetlerinin modernizasyonu ve yeniliğine adanmışlığın bir simgesi olduğunu vurguladı.

ASKERLER EĞİTİM ALMIŞTI

TB2'lerin sayısı hakkında bilgi verilmezken, geçen aylarda Arnavut askerler, SİHA'ların kullanımı için Türkiye'de eğitim görmüştü.

Arnavutluk, Aralık 2022'de Türkiye Cumhuriyeti ile stratejik ortaklığı ve NATO üyesi Silahlı Kuvvetlerin modernizasyonu kapsamında Bayraktar TB2 SİHA filosunun satın alınmasına yönelik sözleşme imzalamıştı.

Düzenleyen:  - Ekonomi
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...