Kamuda tasarruf tedbirlerinde araç detayı! Yabancı otomobiller yasak, servisler kaldırılıyor

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:

Ekonomi Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in açıkladığı kamuda tasarruf tedbirlerinin en dikkat çeken başlığı taşıtlar oldu. Buna göre kanunla izin verilenler hariç yabancı menşeili araç kullanımı yasaklanacak; savunma ve güvenlik hariç, kamuda personel servisi hizmeti toplu taşıma olan yerlerde kaldırılacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamuda tasarruf tedbirlerine dair açıklamalarda bulundu. 8 ana kategoride yapılacak tasarruf tedbirleri tek tek açıklandı.

"KANUNLA İZİN VERİLENLER HARİÇ YABANCI ARAÇ KULLANIMI YASAK"

Şimşek'in açıklamalarının en dikkat çeken kısımlarından biri de taşıtlara dair oldu. Kamuda araç sayısının azaltılacağını belirten Şimşek, "Kamuda yeni araç almayı ve kiralamayı 3 yıl süreyle durduruyoruz. Kanunla izin verilenler hariç yabancı menşeili araç kullanımının yasaklanacak." dedi.

Kamuda tasarruf tedbirlerinde araç detayı! Yabancı otomobiller yasak, servisler kaldırılıyor - 1. Resim

"TOPLU TAŞIMA OLAN YERLERDE SERVİSLER KALDIRILACAK"

Şimşek şöyle devam etti: "Ayrıca mevcut kiralık taşıt sözleşmelerinin yenilenmesi izne tabi olacak. İhtiyaç fazlası ve ekonomik ömrünü tamamlamış taşıtlar tasfiye edilecek. Savunma ve güvenlik hariç, kamuda personel servisi hizmeti toplu taşıma olan yerlerde kaldırılacak."

 

 

Düzenleyen:  - Ekonomi
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...