Edirne Valiliği harekete geçti! Turizm bölgelerini korumak için artık "Tiny house" yasak!

Düzenleyen: / Kaynak: Anadolu Ajansı
- Güncelleme:
Edirne Valiliği harekete geçti! Turizm bölgelerini korumak için artık "Tiny house" yasak!

Güncel Haberleri  / Anadolu Ajansı

Edirne Valisi Yunus Sezer, Edirne'nin kıymetli tarım arazilerini korumak maksadıyla tiny house (küçük ev) ve kaçak yapılara izin vermeyeceklerini söyledi.

İncelemelerinin ardından gazetecilere açıklama yapan Sezer, bölgedeki tüm muhtarlara genelge gönderdiklerini, tiny house ya da kaçak yapılara müsaade edilmeyeceğini kesin bir dille anlattıklarını söyledi.

Edirne Valiliği harekete geçti! Turizm bölgelerini korumak için artık "Tiny house" yasak! - 1. Resim

Tiny house yapılarının giderek arttığını ifade eden Sezer, şunları kaydetti:

"Her geldiğimde burada mantar gibi türüyorlar. Bu tiny house adı altında 'römork' diyor adam 'plakası var' diyor ama bakıyorsun aracı koyuyor oraya, altyapısını yapıyor önüne bir de havuz yapıyor. Bu hafta 40 tane kaldırdık. Bundan sonra da bunlara müsaade etmeyeceğiz. Çünkü hukuki değil yaptıkları. Burada tarım arazilerimiz çok değerli, burası turizm bölgesi.

Buranın sağlıksız bir şekilde yapılaşmasına izin vermememiz lazım. Gelecek nesillere, evlatlarınıza güzel bir Saros Körfezi, güzel bir Keşan, güzel bir Enez bırakalım. Hayır duasıyla yad etsinler. Şimdi herkese müsaade edersek bunun altından kalkamayız. Bununla ilgili hukuki gerekçelerimiz de var."

Düzenleyen:  - Güncel
Kaynak: Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
anti-chpkk12 Mayıs 2024 16:51

şeyh edebâli boşuna dememiş "toplum bozulursa devlet bozulur" diye .. Kurallar uyulmak içindir. işlerine gelmedi mi hemen avrupa da şòyle avrupa da böyle derler!. avrupada halkı denetlemeye gerek kalmıyor ki, halk bizdeki gibi kırmızı ışıkta geçmiyor ki.. makas atıp hız yapmıyor ki.. kaldırımlarda insa gibi yürüyorlar, kavga yok küfür yok ki.. birbirlerine saygılılar.. insanlık seviyesini yerine getiriyorlar, tek eksikleri İslâm.!!

Sonraki Haber Yükleniyor...