Bölücü terör örgütü kendisine kandırıp kaçıracak yeni kişiler bulmakta zorlanıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu yılbaşından beri devam eden 10 aylık sürede 39 kişinin terör örgütüne katıldığını açıkladı. Geçmiş yıllarda yılda 5 bin 500'e kadar çıkan bu sayı 2020 yılında da düşerek 53'e kadar gerilemişti.

5 BİN 500'DEN YILDA 53'E KADAR DÜŞTÜ

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Araç Teslim Töreni'nde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Yılda 5 bin 500 kişinin katıldığı terör örgütüne geçen yıl 53, bu yıl şu ana kadar 39 kişi katıldı" dedi.

Bakan Soylu konuşmasının devamında şunları söyledi:

 

"Şuradaki insanların tecrübesi kadar Türkiye tecrübe görmemiştir. Hep birlikte çok çalışalım, gördüğümüz tecrübeyi, gördüğümüz acılara gelecek nesillerimize yansıtmamak için, el birliği ile yarına adım atmakla mükellefiz. Gelecek nesillerimiz bizim gibi bu karşı karşıya kaldığımız zorluklara göğüs geremeyebilirler, onlara önlerinin daha güvenilir olduğunu engellerin birer birer aşıldığı ve kendilerinin çok daha güçlü yarınlara büyük adımlarla gittiği bir Türkiye bırakmalıyız. Onlar babalarından bir Başbakan asıldığını duymayabilirler."