Türkiye'den konut alan yabancılara Türk vatandaşlığı verilmesine ilişkin yönetmelik Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre, konut alarak Türk vatandaşlığına geçişte 250 bin dolar olan tutar 400 bin dolara yükseltildi. Düzenleme bir ay sonra yürürlüğe girecek.

500 BİN DOLAR ŞARTI

Yönetmelikte yapılan bir diğer değişiklikle, en az 500 bin dolar veya karşılığı döviz tutarında katkı payı ile bireysel emeklilik sistemine giren ve 3 yıl sistemde kalan yabancılara da Türk vatandaşlığı verilebilecek. Karar bugün itibarıyla yürürlüğe girdi. Konuya ilişkin uygulama esaslarını Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası belirler.
Kararların, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 46'ıncı maddesi gereğince verildiği ifade edildi.

Erdoğan imzaladı, resmi gazetede yayımlandı: 20 ilin valisi değişti Erdoğan imzaladı, resmi gazetede yayımlandı: 20 ilin valisi değişti Valiler Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre; 9 vali görevden alındı, yerlerine yeni atamalar yapıldı.

Resmi Gazetede yayımlandı: 3 parti daha seçime girecek! Resmi Gazetede yayımlandı: 3 parti daha seçime girecek! Yüksek Seçim Kurulu, 3 partiye daha seçim izni verdi. 2023’te seçime girecek partileri merak eden vatandaşlar internette ‘Kaç tane parti seçime katılıyor?’, ‘Seçime hangi partiler katılacak’ diye araştırmalar yapıyor. Memleket Partisi seçime girebilir mi? Adalet Partisi seçime katılacak mı? İşte 2023’te seçime girecek partiler…

Erdoğan imzayı attı: Atama kararları Resmi Gazete'de Erdoğan imzayı attı: Atama kararları Resmi Gazete'de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.