Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan il başkanlarına uyarı: Yaptığımız yatırımları anlatamıyorsunuz

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan il başkanlarına uyarı: Yaptığımız yatırımları anlatamıyorsunuz
Erdoğan, İstanbul, Yusuf Ziya Yılmaz, Haber

Gündem Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, önceki gün yapılan il başkanları toplantısında, kendisinden talepte bulunmak için söz alan bazı il başkanlarına “Çalışmıyorsunuz” diye sitemde bulunduğu öğrenildi. "Şatafat, lüks ve gösterişten uzak durun" uyarısını yapan Erdoğan'ın "Yozgat ve Şanlıurfa'yı yanlış aday yüzünden kaybettik" demesi de dikkat çekti.

EMRAH ÖZCAN'IN HABERİ -  Edinilen bilgilere Erdoğan’ın Çorum’a hızlı tren, Eskişehir’in bir ilçesine de tren hattı isteyen il başkanlarına “En büyük hızlı tren yatırımlarını İstanbul, Ankara, Eskişehir’e yaptık. Bu işler sadece yatırım yapmakla olmuyor, çalışmıyorsunuz. Çorum mitingi çok kalabalıktı ama oy kaybı yaşadık, ilçe kaybettik. Yaptığımız yatırımları anlatamıyorsunuz” diye konuştu.

"YOZGAT VE ŞANLIURFA'YI YANLIŞ ADAY YÜZÜNDEN KAYBETTİK"

“Halkı kibirlilerden kurtaracağız” diyen Erdoğan’ın bazı illerin yanlış aday tercihi yüzünden kaybedildiğini dile getirdiği de öğrenildi. Erdoğan “Yozgat ve Şanlıurfa’yı yanlış aday yüzünden kaybettik” değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan’ın Türkiye’nin en genç belediye başkanı seçilen Karabük Belediye Başkanı’nı ve İl Başkanı’nı seçimlerdeki başarısından dolayı da tebrik ettiği, talepleri için ilgili bakanlıklarla istişare hâlinde olmaları talimatı verdiği ifade edildi.

"DAVAYI İÇSELLEŞTİREREK ÇALIŞIN" UYARISI

Öte yandan toplantıya katılan il başkanları ve belediye başkanlarına sunum yapan Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz “Şatafat, lüks, gösteriş ve korumalardan uzak durun. Davayı içselleştirerek çalışın” uyarısında bulundu.

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Srkn16 Mayıs 2024 13:49

Adıyaman adayı doğru muydu yani?

osman karabulut16 Mayıs 2024 13:07

Yatırımların artık geçer akçe olmadığı anlaşılmıştır diye düşünüyorum. Bütün kaynakların stratejik yatırımlara kaydırılması ve bunların bir an önce tamamlanması. Özellikle enerji yatırımları. yol köprü vs hikaye.

Sonraki Haber Yükleniyor...