Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan tasarruf adımı! Ali Erbaş 15 milyonluk lüks aracını iade etti

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan tasarruf adımı! Ali Erbaş 15 milyonluk lüks aracını iade etti
Diyanet İşleri Başkanlığı, Haber

Gündem Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Diyanet İşleri Başkanlığı, Tasarruf Tedbirleri Genelgesi kapsamında yeni bir karar aldı. Buna göre başkanlığın hizmetinde kullanılan 15 milyon lira değerindeki 1 adet Audi A8 araç iade edildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Tasarruf Tedbirleri Genelgesi kapsamında uygulanacak tedbirlere ilişkin bir açıklama yaptı.

LÜKS ARAÇ İADE EDİLDİ

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Tasarruf Tedbirleri Genelgesi kapsamında Başkanlık olarak uygulayacağımız tedbirlerin kamuoyuyla paylaşılmasında fayda mülahaza edilmiştir. 17 Mayıs 2024 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan Tasarruf Tedbirleri Genelgesi kapsamında Başkanlığımız tarafından ilk etapta;

- Tüm hizmet içi eğitimlerin eğitim merkezlerinde ve Başkanlığımıza ait diğer mekanlarda yapılması ve içeriği müsait eğitim programlarının çevrim içi olarak gerçekleştirilmesi planlanmıştır.

- Başkanlığımız hizmetinde kullanılan 1 adet Audi A8 araç iade edilmiştir.

SATIN ALMALAR DURDURULDU

- Merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatlarında çok zorunlu ihtiyaçlar dışında demirbaş eşya, büro malzemesi, kırtasiye vb. alımlar yapılmayacaktır.

- Başta ataşe-müşavirler toplantısı olmak üzere kurumsal toplantılar çevrim içi yapılacaktır.

- Başkanlığımız hizmetleri açısından çok önemli ve zaruri haller dışında yurt dışı programları iptal edilecek ve yurt dışı personel görevlendirmeleri en asgari düzeyde tutulacaktır.

- Uygun kadrolarda uzaktan çalışma imkanları geliştirilecektir. Bu bağlamda, tasarruf tedbirleri kapsamında yer alan tüm alanlarda Başkanlık merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatlarında gerekli çalışmalar titizlikle yapılacak ve takip edilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Eylül17 Mayıs 2024 12:12

Diyanet camiileri boşalttı. İtibarı sıfırladı.

Sonraki Haber Yükleniyor...