Eylem Tok ve oğlu hakim karşısına çıktı! Karar verildi, gözler 20 ve 27 Haziran'da

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
Eylem Tok ve oğlu hakim karşısına çıktı! Karar verildi, gözler 20 ve 27 Haziran'da

Gündem Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

ABD’de hakim karşısına çıkan Timur Cihantimur ve annesi Eylem Tok’un tutukluluk halinin devamına karar verildi. Timur Cihantmur'un bir sonrası duruşması 20 Haziran'da, Eylem Tok'un bir sonraki duruşması ise 27 Haziran'da yapılacak.

İstanbul Eyüpsultan'da yaptığı kaza ile Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olan 17 yaşındaki Timur Cihantimur ve onu yurt dışına kaçıran annesi Eylem Tok, ABD'de kazadan 106 gün sonra yakalanmıştı.

Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur, bugün Türkiye saatiyle 18.00'de hakim karşısına çıktı. Eylem Tok’un tutukluluk halinin devamına ve bir sonraki duruşmanın 27 Haziran Perşembe günü yapılmasına karar verildi.

Söz konusu kazada, 'kasıtsız adam öldürme ve yaralama' suçlamasıyla tutuklu bulunan 17 yaşındaki Cihantimur hakkında da 'tutukluluk halinin devamı' kararı çıktı. Bir sonraki duruşma ise 20 Haziran'da gerçekleştirilecek.

MAHKEME ÖNÜNDE TOPLANDILAR

Mahkeme önünde toplanan bir grup Türk vatandaşı ise kazada hayatını kaybeden Oğuz Murat Aci’nin ailesine destek vermek amacıyla "Justice for Murat" (Murat için adalet) yazılı dövizler açtı.

ABD mahkemesinin tutuklama kararında Cihantimur için "kasıtsız adam öldürme ve yaralama", annesi Tok'un da "suçluyu koruma" suçlamalarıyla Türkiye'ye iadesinin istendiği kaydedilmişti.

Eylem Tok hakim karşısına çıktı! Karar verildi, gözler 27 Haziran'a çevrildi - 1. Resim

KÜBA'YA GİTME PLANLARI DEŞİFRE OLMUŞTU

İngiliz haber ajansı Reuters, geçtiğimiz günlerde mahkeme belgelerine dayandırdığı haberinde, Eylem Tok ve oğlu'nun Boston şehrinde özel bir okulu gezmek üzereyken yakalandığını, iki ismin Küba'ya seyahat etmek için sahte pasaport almaya çalıştığı iddia etmişti.

Haberde, ABD Sulh Yargıcı Donald Cabell'ın, savcıların mahkeme belgelerinde çiftin kaçma ihtimali bulunduğunu belirtmesi üzerine Tok ve oğlunun duruşmaya kadar gözaltında kalmalarına karar verdiğini belirtmişti.

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...