Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Görenleri duygulandıran anlar: Yere düşen Türk bayrağını alıp balkonuna astı

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
Görenleri duygulandıran anlar: Yere düşen Türk bayrağını alıp balkonuna astı
Elazığ, Türk Bayrağı, Haber, Haber

Gündem Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Elazığ'da 16 yaşındaki çocuk balkondan bakarken yere düşen Türk bayrağına kayıtsız kalamayarak alıp yıkadı. Ardından Türk bayrağını balkonuna asan genci görenler duygulandı.

Elazığ’da yere düşen Türk bayrağını katlayıp öptükten sonra eve götüren genç, yıkadıktan sonra balkona astı.

Olay, merkez Sanayi Mahallesi Pamukçu Caddesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, yıkım için mahalleye gelen kepçenin üzerinde bulunan Türk Bayrağı, ağaca takılarak yere düştü. Balkondan baktığı sırada bayrağın yere düştüğünü gören 16 yaşındaki Abdulkadir Fırat, buna kayıtsız kalmadı. Aşağı inerek bayrağı yerden kaldıran Fırat, ardından katladı ve öptü. Daha sonra bayrağı eve götüren ve yıkayan Fırat, balkona astı. O anlar cep telefonu kamerası ile kaydedilirken Fırat’ın bayrak hassasiyeti görenleri duygulandırdı.

"ANNEM YIKADIKTAN SONRA BALKONA ASTIM"

Olayı anlatan Abdulkadir Fırat, “Balkondan bakıyordum. Mahallemizde yıkım vardı ve kepçenin üzerinde bayrak vardı. Bayrak ağaca takıldı ve yere düştü. Ben aşağı indim. Ben inene kadar araçlar üzerinden geçti. Ardından katlayıp kepçeciye götürdüm. O da bayrağı almadı. Eve geldim ve yıkaması için anneme verdim. Ardından balkonumuza astık” dedi.

Görenleri duygulandıran anlar: Yere düşen Türk bayrağını alıp balkonuna astı

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...