Hastane kafeteryasında silahlı saldırı: 2’si ağır 7 yaralı

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:

Gündem Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde bir hastanenin bahçesinde bulunan kafeterya önünde yaşanan silahlı saldırıda ilk belirlemelere göre 2’si ağır 7 kişi yaralandı. Saldırı sonrası hastane kafeteryasında yaşanan panik anları kameralara yansırken, hastane ziyaretlere kapatıldı. Olayla ilgili Denizli Valiliğinden de açıklama geldi.

Pamukkale ilçesi Kınıklı Mahallesi’nde saat 16.00 sıralarında, hastane bahçesinde bulunan kafeterya gelen 2 şüpheli, silahla aralarında husumet bulunduğu iddia edilen bir kişiye rastgele ateş açtı.

7 KİŞİ YARALANDI

Otopark kısmından kafeteryaya doğru gerçekleşen saldırıda kullanılan tüfeklerden çıkan saçmalar, saldırıya uğrayan kişi haricinde orada bulunan ve kafeteryanın içerisinde oturan 6 kişiye daha isabet etti.

Hastane kafeteryasında silahlı saldırı: 2’si ağır 7 yaralı - 1. Resim

İKİ KİŞİNİN DURUMU AĞIR

Saldırıda yaralanan 7 kişi, sağlık personelleri ve güvenlik görevlileri tarafından kafeteryanın yanındaki acil servise taşındı. Tedavilerine başlanılan yaralılardan 2’sinin durumunun ağır olduğu, hayati tehlikesi bulunan bir kişinin acil ameliyata alındığı öğrenildi.

Hastane kafeteryasında silahlı saldırı: 2’si ağır 7 yaralı - 2. Resim

PANİK ANLAR KAMERAYA YANSIDI

Kafeteryadaki camların kırıldığı saldırıda, bölgede büyük panik yaşandı. Yaşanan saldırının ardından kafeteryada yaşanan panik anları ile yaralıların sedyeler ve görevlilerin yardımıyla yürüyerek acil servise taşındıkları anların görüntüsüler bir kişinin cep telefonu kayıtlarına yansıdı.

 Hastane kafeteryasında silahlı saldırı: 2’si ağır 7 yaralı - 3. Resim

İNCELEME BAŞLATILDI

Yaşananların ardından acil servis etrafından geniş güvenlik önlemleri alındı. Polis ekipleri, güvenlik kamerası kayıtlarından eşkalleri belirlenen saldırganların yakalanması için geniş çaplı araştırma başlattı.

HASTANE ZİYARETE KAPATILDI

Öte yandan hastane yönetimi hasta ziyaretlerini bir süreliğine durdurma kararı aldı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA 

Denizli Valiliği’nden ise konuyla ilgili açıklamada geldi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“01 Mart 2024 günü saat 16.00 sıralarında Pamukkale Üniversitesi Hastanesi bahçesindeki kafeterya kısmında, ilimizde faaliyet gösteren bir eğlence mekanının sahibi ve yanında bulunan şahıslar, hasta ziyareti için kafeteryada bulunduğu esnada, kimliği belirsiz iki kişi tarafından rastgele tabanca ile ateş açılması sonucu bahse konu işletme sahibi ve yanında bulunan 6 kişi yaralanmış olup, yaralı şahısların tedavileri PAÜ Hastanesinde yapılmaktadır. Şüpheli şahısların yakalanmalarına yönelik çalışmalara devam edilmektedir. Olay ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılmıştır” 

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...