İstanbul'da gemi trafiği askıya alındı

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
İstanbul'da gemi trafiği askıya alındı

Gündem Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

İstanbul Boğazı LIONFISH isimli gemide yaşanan makine arızası nedeniyle çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Saatler süren çalışma sonrası gemi trafiği yeniden açıldı.

Yük taşıyan ve İstanbul boğazından geçmekte olan 'Lıonfısh' isimli bir gemi İstanbul Boğazı, Beykoz Çubuklu açıklarından geçtiği sırada motor kısmında arıza yaşandı.

Gemi kaptanı ve gemi mürettebatı tarafından bu durum sahil güvenlik ekiplerine bildirildi. Durumun bildirilmesi üzerine Sahil Güvenlik ekipleri ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından gemi kıyıya çekildi.

Konuyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, "İstanbul Boğazı gemi trafiği, 'Lıonfısh' simli gemide meydana gelen makine arızası nedeniyle çift yönlü ve geçici olarak askıya alındı" denildi.

Saatler süren çalışmalar sonrası gemi trafiği yeniden açıldı. 

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...