Tuzla Organize Deri Sanayi Bölgesi'ndeki Dinamik Otomotiv yedek parça fabrikasında yangın! Alevler kontrol altında

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Anadolu Ajansı
- Güncelleme:

Gündem Haberleri  / İhlas Haber Ajansı / Anadolu Ajansı

Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir fabrikada yangın çıktı. Adrese çok sayıda ekip sevk edildi. Yangın, yaklaşık 6 saat süren müdahale sonucunda söndürüldü.

İstanbul Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi'nde otomotiv yedek parçası üreten Dinamik Otomotiv'in fabrikasında saat 13.00 sularında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Geniş bir alana kurulu fabrikada etkili olduğu belirtilen yangın nedeniyle bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Zaman zaman patlamaların da meydana geldiği yangın, rüzgarın da etkisiyle bitişikteki bazı fabrikalara ve ormanlık alana da sıçradı.

Kocaeli Çayırova'daki bir fabrikada yangın çıktı! - 1. Resim

56 ARAÇ, 156 PERSONEL MÜDAHALE ETTİ

Bölgeye çevre ilçeler de dahil olmak üzere çok sayıda itfaiye ekibi, Orman İşletme Müdürlüğü, AFAD, emniyet ve jandarma ekipleri sevk edilirken, 56 araç ve 156 personelin müdahale ettiği yangına helikopter ile havadan da müdahale edildi. 

Tuzla Organize Deri Sanayi Bölgesi'ndeki Dinamik Otomotiv yedek parça fabrikasında yangın çıktı! - 2. Resim

PATLAMA SESLERİ DUYULDU

30 dönümlük otomobil parçaları üretilen fabrikada çıkan yangın nedeniyle zaman zaman patlama sesleri duyuldu. İtfaiye ekiplerinin alevlere müdahalesi sürerken, yanan fabrika dron ile havadan görüntülendi.

Kocaeli Çayırova'daki Dinamik Otomotiv yedek parça fabrikasında yangın çıktı! - 2. Resim

VALİLİKTEN YANGINLA İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ

İstanbul Valiliği'nden yangınla ilgili şu açıklama yapıldı:

"18.06.2024 Salı günü saat 12.50 sıralarında Tuzla İlçesi Aydınlı Mahallesi Deri Sanayi Yolu Sokak’ta bulunan fabrikalar bölgesinde yangın çıkmıştır. Bölgeye çok sayıda itfaiye ve AFAD KRBN ekibi sevk edilmiştir.

Yangına itfaiye ekipleri müdahale etmektedir. Öte yandan, yangının ormanlık alana sıçramaması için gerekli tedbirler alınmaktadır.

Yangında, ilk belirlemelere göre ölen ya da yaralanan bulunmamakta olup, gelişen süreçle ilgili bilgilendirme paylaşımları Valiliğimizce yapılacaktır."

Tuzla Organize Deri Sanayi Bölgesi'ndeki Dinamik Otomotiv yedek parça fabrikasında yangın çıktı! - 3. Resim

ALEVLER KONTROL ALTINDA

Alevler, yaklaşık 6 saat süren çalışmalar sonucunda kontrol altına alındı ve bölgede soğutma çalışması yapıldı. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken, 30 dönüm üzerinde bulunan fabrikada büyük çapta maddi hasar oluştu.

Tuzla Organize Deri Sanayi Bölgesi'ndeki Dinamik Otomotiv yedek parça fabrikasında yangın çıktı! - 6. Resim

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Anadolu Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...