Yüzlerce zeytin ağacını kestiler! Sabah tarlaya giden vatandaşın dünyası başına yıkıldı

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
Yüzlerce zeytin ağacını kestiler! Sabah tarlaya giden vatandaşın dünyası başına yıkıldı

Gündem Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde bir vatandaşa ait yüzlerce zeytin ağacı, gece saatlerinde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kökünden kesildi. Tarlaya giden vatandaş, oturup yıllarca emek verdiği ağaçlarına baktı.

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesine bağlı Kovancık kırsal Mahallesi Esen mezrasında yaşanan olayda, sabah tarlaya giden bahçe sahibi Cebbar Esen, yaklaşık bin kök zeytin ağacının kökünden testere ile kesildiğini gördü. Geçen sene de yaklaşık 3 bin 500 kök zeytin ağacı kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kesilen Esen, karakola giderek şikayette bulundu.

Yüzlerce zeytin ağacını kestiler! Sabah tarlaya giden vatandaşın dünyası başına yıkıldı - 1. Resim

"HİÇ İNSANIN VİCDANI BU AĞAÇLARI KESMEYE EL VERMEZ" 

Geçen sene de aynı tarlada 3 bin 500 civarında ağaç kesildiğini söyleyen Esen, “Gerekli mercilere müracaatta bulundum fakat herhangi bir sonuç alamadım. Hiçbir insanın vicdanı, yüreği bu ağaçları kesmeye elvermez. Bir ağacı eken, kurtaran bütün insanlığı kurtarmış gibidir. Bir ağacı katleden, kesen, bütün insanlığı öldürmüş gibidir" diye konuştu.

Yüzlerce zeytin ağacını kestiler! Sabah tarlaya giden vatandaşın dünyası başına yıkıldı - 2. Resim

Düzenleyen:  - Gündem
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Kardelen13 Haziran 2024 08:39

Düpedüz hainlik kimse görüp duymamış mı onca ağaç kesilirken? Yazık ya.

Sonraki Haber Yükleniyor...