Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ABD'li mevkidaşı  Lloyd Austin ile telefonda görüştü. NATO Zirvesi ve Afganistan'daki Kabil Havalimanı ile alakalı gelişmeler neticesinde iki ülke arasında hızlanan diplomasi sonrası görüşmeler sürüyor.

"GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNULDU"

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, "Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir. Olumlu ve yapıcı geçen görüşmede, NATO Zirvesi sonrası bölgesel ve ikili savunma ve güvenlik konularında görüş alışverişinde bulunulmuştur." bilgisi verildi.

"TÜRKLERE GÜVENİYORUZ"

NATO'da netlik kazanmayan Afganistan meselesine yönelik Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan açıklama yapmış, Beyaz Saray muhabirleri ile gerçekleştirdiği telefon brifingi ile önemli detaylara değinerek, Kabil konusunda mutabakatın sağlandığını bildirmişti. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Taliban'ın Kabil çevresindeki diplomatik ve güvenlik alanlarına saldırma ihtimaline karşı duyulan endişeleri ciddiye aldıklarını belirtmişti.

Türkiye ile Kabil Havalimanı konusunda çalışmaktan dolayı iyi hislere sahip olduğunu belirten Sullivan, "Türklerin bu rolün altından kalkabileceğine güveniyoruz." ifadesini kullandı.

Bakan Akar: 6 yılda 18 binden fazla terörist etkisiz hale getirildi Bakan Akar: 6 yılda 18 binden fazla terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanı Akar: “Son 6 yılda 18 bin 196 terörist etkisiz hale getirildi, barınaklarına, sığınaklarına, mağaralarına, tüm inlerine girildi, girilmeye devam ediyor

Akar ve komutanların katılımıyla 'Atmaca' test edildi Akar ve komutanların katılımıyla 'Atmaca' test edildi İlk milli Atmaca güdümlü füzesi, Bakan Akar ve komutanların katılımıyla gerçekleştirilen test vuruşunu başarıyla gerçekleştirerek bir su üstü hedefini vurdu

Bakan Akar: Haklı davalarında Libya ile beraberiz Bakan Akar: Haklı davalarında Libya ile beraberiz Milli Savunma Bakanı Akar, "Kardeş olarak tek yumruk, tek vücut olarak haklı davalarında Libya ile beraberiz" dedi.