Bilecik'te AK Parti ve İyi Parti'den karşılıklı destek

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:
Bilecik'te AK Parti ve İyi Parti'den karşılıklı destek

Politika Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Bilecik'te İl Genel Meclis Başkanlığı seçimlerinde İyi Parti AK Parti'ye destek verdi. İl encümen üyeliğinde ise AK Parti, İyi Parti'ye destek çıktı. 

Yerel seçim maratonunun sona ermesinin ardından belediyelerin meclis koltuklarına gözler çevrildi. Bilecik'te de seçimler sonrası CHP 10, AK Parti 8, MHP ve İyi Parti 2'şer il genel meclis üyesi çıkarmıştı.

Bilecik İl Genel Meclis Toplantı Salonu'ndan gerçekleşen Bilecik İl Genel Meclis Başkanlığı seçimlerinde koltuk üstünlüğü bulunan CHP ile AK Parti 1'er aday çıkardı. İlk turda CHP'nin adayı İsmail Hakkı Elmas 10, AK Parti'nin adayı Ramazan Kurtulmuş 11 oy alırken, 1 oyda boş çıktı.

İKİNCİ TURDA AK PARTİ ADAYI SEÇİLDİ

İkinci turda da aynı sonuçlar çıkarken, AK Parti'nin adayı Bilecik İl Genel Meclis Başkanı seçildi. AK Parti, MHP ve İyi Parti'nin desteğine karşı İl Encümen Üyeliğine aday çıkarmadı.

Bilecik'te AK Parti ve İyi Parti'den karşılıklı destek - 1. Resim

CHP grubu Ekrem Yunak, Naci Öney ve Serdar Yavuz isimlerini önerirken, MHP grubu İsmail Yağar, İyi Parti grubu ise Orhan Uğur ile Ömer Çoban isimlerini önerdi.

İYİ PARTİ'YE AK PARTİ DESTEĞİ

Yapılan oylamada CHP'li isimler 10 oyda kalırken, İyi Partili Orhan Uğur ve Ömer Çoban 12, MHP'li İsmail Yağar da 12 oy aldı. Buna göre il encümeni Orhan Uğur, Ömer Çoban ve İsmail Yağar'dan oluştu.

Bilecik'te AK Parti ve İyi Parti'den karşılıklı destek - 2. Resim

Öte yandan Meclis 1. Başkan Vekili seçiminde İyi Parti grubu Orhan Uğur’u, CHP ise Nurcan Özçakır’ı aday gösterdi. İyi Partili Orhan Uğur 12 oy alarak Meclis 1. Başkan Vekili oldu.

Düzenleyen:  - Politika
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...