Çağlar Söyüncü: 28 yaşındayım ilk defa Süper Lig'de oynuyorum, iş artık benden çıktı

Düzenleyen: / Kaynak: Ajanslar
- Güncelleme:
Çağlar Söyüncü: 28 yaşındayım ilk defa Süper Lig'de oynuyorum, iş artık benden çıktı

Spor Haberleri  / Ajanslar

Fenerbahçe'nin Atletico Madrid'den transfer ettiği Çağlar Söyüncü tek amaçlarının şampiyonluk olduğunu belirtti ve "28 yaşına geldim, ilk defa Süper Lig'de oynuyorum. Büyük bir camiaya geldim, sorumluluklarım fazla" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe forması giyen Çağlar Söyüncü, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İşte Çağlar Söyüncü'nün sözleri...

GELMEDEN ÖNCE ARKADAŞLARIMLA KONUŞTUM

"Takım olarak iyi durumdayız. Gelmeden önce yakın arkadaşlarım iyi bir ortam olduğunu söylüyorlardı. Ben de geldim ve gördüm. Hedefimiz şampiyonluk. Taraftarlarımızla birlikte elimizden gelen mücadeleyi veriyoruz.

Çağlar Söyüncü: 28 yaşındayım ilk defa Süper Lig'de oynuyorum, iş artık benden çıktı - 1. Resim

Transfer sürecim yaklaşık üç hafta sürdü. Bir gün 'Bitti' deniyor, ertesi gün görüşmeler devam ediyor. Mental olarak süreç yordu. Biz de saygı gösterdik. Mutlu sona ulaştık, mutluyuz. Burada olmaktan dolayı mutluyum.

KİMİN OYNAYACAĞINA HOCAMIZ KARAR VERECEK

Oturmuş bir takma geldim, bu işimi zorlaştırıyor. Herkes elinden gelenin en iyisini yapıyor. Stoperde benimle birlikte 6 oyuncu var. Serdar Aziz ağabey yıllarca ligimizde ve Milli Takım'da oynadı. Leonardo Bonucci var. Kimin oynayacağının kararını hocamız verecek. Onun kararlarına saygı duyuyorum.

AMACIMIZ FENERBAHÇE'Yİ ŞAMPİYON YAPMAK

Eksiklerim var, sene başından bu yana çok fazla oynamadım. Oynayarak daha iyiye gidiyorum. İlk hedefimiz 6 ay boyunca iyi performans sergilemek ve uzun süredir şampiyon olmayan Fenerbahçe'ye şampiyonluk yaşatmak. İlk hedef bu, ondan sonrasına bakacağız. İşin içinde profesyonellik var, iş bizden de çıkıyor. Şu an tek konuştuğumuz şey şampiyonluk.

OTURMUŞ BİR TAKIMA GELDİM

28 yaşına geldim, ilk defa Süper Lig'de oynuyorum. Büyük bir camiaya geldim, sorumluluklarım fazla. Hem saha içi, hem özel hayat. Alışma sürecimin Türk olmama rağmen daha uzun süreceğini düşünüyordum. Çünkü oturmuş bir takıma geldim. Hocalarım, arkadaşlarım sağ olsun kısa sürede kaynaşma oldu. İyi oyuncular var, dışarıdan göründüğü gibi kolay bir lig değil.

Çağlar Söyüncü: 28 yaşındayım ilk defa Süper Lig'de oynuyorum, iş artık benden çıktı - 2. Resim

Maddi olarak kazanç sağlıyoruz. Kazandığım paranın hakkını vermek isterim. Fenerbahçe'de de hedefim bu. Atletico Madrid ile kontratım var. 6 aylık süreç çok önemli. Mutlu sona ulaşırsak, durumum ilerleyen zamanda netleşir diye düşünüyorum.

ELİMDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPIYORUM

Rekabet hep olacak. Bu bizi geliştirecek. En iyi performansı veren oynayacak. Arkadaşlık çok yüksek, EURO2024'te de bizi güzel bir turnuva bekliyor. Güzel geçeceğini düşünüyorum. İsmail Hoca sağ stoper olarak şans veriyor, ben de elimden gelenin en iyisini yapıyorum.

TÜRK HALKINA KENDİMİ GÖSTERMEK İSTİYORUM

Fenerbahçe'de çok yakın arkadaşlarım var. Cengiz Ünder, İrfan Can Kahveci, Serdar Aziz, Mert Hakan Yandaş... Onlarla konuştuğumda iyi bir ortam olduğunu söylüyorlardı. Ben de son bir senede mental olarak yoruldum. Forma süresi, sakatlıklar... Ayrıca EURO2024 geliyor. Burada iyi performans sergilemek, Fenerbahçe ve Türk halkına kendimi göstermek istiyorum.

Çağlar Söyüncü: 28 yaşındayım ilk defa Süper Lig'de oynuyorum, iş artık benden çıktı - 3. Resim

Takımda olumsuz bir hava olup olmadığını net bir şekilde söyleyemem. Ben sezon başından beri burada değilim. Her zaman objektif olarak toplantılarımızı yapıyoruz. Uzun bir maraton, her şey olabilir. Başarılı olacağımıza inanıyorum, bunu yapabilecek kapasiteye sahibiz.

Düzenleyen:  - Spor
Kaynak: Ajanslar
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...