20 metre uzunluğundaki 4 bin yıllık dev sarmaşık, görenleri hayran bırakıyor

Düzenleyen: / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
- Güncelleme:

Yaşam Haberleri  / İhlas Haber Ajansı

Adana’nın Aladağ ilçesinde koruma altında olan 4 bin yıllık orman sarmaşığı görenleri kendine hayran bırakıyor. Boyu 20 metre olarak ölçülen sarmaşığı görmek isteyenler, 1200 rakımlı yaylaya çıkıyor.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 7. Bölge Müdürlüğü tarafından anıt ağaç olarak tescillenen binlerce yıllık sarmaşık asırlara meydan okuyan kökleri ve yeşil gelinliği ile kendine hayran bırakıyor.

KORUMA ALTINDA

Doğa Koruma ve Milli Parklar tarafından anıt ağaç olarak tescillenen ve koruma altındaki, dev sarmaşık Meydan Yaylası Bığbığı mevkiinde boyu 20 metre, taç genişliği 23 metre, çapı 2.3 metre olarak ölçülen sarmaşık bin 222 rakımda yeşermeyi sürdürüyor.

20 metre uzunluğundaki 4 bin yıllık dev sarmaşık, görenleri hayran bırakıyor - 1. Resim

4 BİN YILDIR YEŞERİYOR

İlçeye gelen ziyaretçilerin dikkatini çeken dev sarmaşık ilçedeki doğal çeşitliliğe de katkıda bulunuyor. Suyla doğanın buluştuğu alanlar görsel bir şölen oluşturuyor.

20 metre uzunluğundaki 4 bin yıllık dev sarmaşık, görenleri hayran bırakıyor - 2. Resim

HERKES GÖRMEYE GELİYOR

Yıllara meydan okuyan dev sarmaşığı herkesin görmeye geldiğini belirten Sinan Koyuncu, “4 bin yıllık bir ağaç. Herkes bölgemize bu ağacı görmeye geliyor. Doğa harikası” diye konuştu.

20 metre uzunluğundaki 4 bin yıllık dev sarmaşık, görenleri hayran bırakıyor - 3. Resim

20 metre uzunluğundaki 4 bin yıllık dev sarmaşık, görenleri hayran bırakıyor - 4. Resim

Düzenleyen:  - Yaşam
Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...