İstanbul Avcılar'daki bir inşaatta meydana gelen göçükte 1 işçi öldü. Feci olay, saat 14.00 sıralarında Avcılar Merkez Mahallesi Talimhane Sokaktaki inşaat alanında yaşandı. Göçüğün inşaatın temel kazma çalışması esnasında meydana geldiği öğrenildi. Yaşanan olayda iki işçi toprak altında kalırken, diğer işçiler ise durumu 112 Acil Servisine bildirerek yardım istedi. ihbar üzerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri, İsa Eğice isimli işçiyi kurtararak ambulansa teslim etti. İlk müdahalenin ardından Eğice, Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

5 KATLI BİNA BOŞALTILDI
Polis ekipleri, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için çevreye şerit çekerek güvenlik önlemi aldı. Göçüğün yaşandığı inşaat alanının yakınında bulunan 5 katlı bir bina ise tedbir amaçlı ekipleri tarafından boşaltıldı.

3 SAAT SONRA ÇIKARILDI
Sadece kafası dışarıda kalan Cemal Eker isimli işçiyi kurtarma çalışmaları sırasında itfaiye ekipleri, işçinin başına çuval örterek, toprağı elleriyle kazdı. Ekipler toprağı kovalara doldurup Eker’i kurtarmak için uzun süre uğraştı. Cemal Eker isimli işçi, çalışmalar sırasında hayatını kaybetti. Toprak altında hayatını kaybeden işçi, polis, itfaiye ve AFAD ekiplerinin çalışmasıyla yaklaşık 3 saat sonra çıkarıldı. Savcının incelemesinin ardından otopsi yapılmak üzere işçinin cesedi adli tıp kurumuna kaldırıldı.