BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Hakem ve VAR maçın önüne geçti

Ali Palabıyık, kariyerindeki ilk Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde sözlü ikazları ve gerektiğinde kartlarıyla oyun kontrolü altında tutmaya çalıştı.  
35. dakikada Moses’ın yaptığı müdahalede Linnes tedavi gördü ve maç sonuna kadar kafasında fileyle oynadı. Moses’ın burada kolunu silah olarak değil araç olarak kullanması sebebiyle gördüğü sarı kart doğru idi.

VAR’a gitti, kırmızı yanlış oldu
Ali Palabıyık’ın 42. dakikada Hasan Ali’ye göstermiş olduğu kırmızı kartta “bariz gol şansı kriterlerinin” en önemlisi olan “top kontrolü” yoktu.
Ali Palabıyık da bu görüşte olduğu için önce sarı kartını gösterdi. Bu pozisyonda kırmızı kart tartışılır olduğu için VAR müdahalesi gereksizdi. Pozisyonu VAR monitöründen izledikten sonra kırmızı kart göstermesi de yanlıştı.
57. dakikada sarı kartı olan Mehmet Topal’ın Linnes’e ayağıyla yaptığı hareket kırmızı kart sınırlarını zorlayacak kadar sert olmasına rağmen hakem faul bile vermedi. Mehmet Topal’ın ikinci sarı karttan ihraç edilmesi gerekiyordu.

Elif’in golünden önce faul var
71. dakikada F.Bahçe’nin golünden sonra VAR incelemesi yapıldı. Elif’in topa eliyle müdahalesi kurallara uygundu. Top ayağından sekiyordu ve elleri doğal konumdaydı. Ancak bunun öncesinde Dirar’ın Feghouli’ye yaptığı hareket net fauldü. VAR’ın kesinlikle müdahalesi ve golün iptali gerekirdi.
Ali Palabıyık’ın gösterdiği 9 sarı kartta doğruydu, ancak verilen ve verilmeyen kırmızı kartlarla VAR’la beraber maçın önüne geçtiler.

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
607512 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/ali-kunak/607512.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT