BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Bir kişi daha kurtulsun diye...

"Başka hiçbir gayem yok, sadece bir kişi daha güzel dinimizi öğrensin de kurtulsun diye yazdım..."
 
Birçok ailede öyledir çocuklar, el bebek gül bebek büyütülürler. Hele de kız çocuğu olunca bu hassasiyet bazen ikiye üçe katlanır. Ben de öyle sayılırdım. Çocukluğumdan beri hem çok sevilirdim hem de ele avuca sığmayan bir kız çocuğuydum.
Ailemizde herkes mütedeyyin olduğu için ben de geleneklerimiz gereğince başörtüsü taktım.
Çocukluk yıllarım neyse de ergenlikte de doğru düzgün dinî hassasiyetimiz yoktu. Helale harama inansak da uygulama konusunda daha çok nefsimize uyardık. Çünkü ailecek kulaktan dolma bilgilerle dinimizi yaşamaya çalışırdık.
Lise sıralarına geldiğimde sebebini bilemediğim ve anlamadığım bunalımlar yaşıyordum. Hiçbir şeyden memnun olmuyordum. Hep bir arayış içindeydim. Bir manevi rehbere ihtiyaç duyuyordum. Çok şükür Allahü teâlâ karşıma öyle merhametli, öyle gayretli, öyle çalışkan bir öğretmen çıkardı. Bütün gayreti "bir kişi daha ahirette ateşten kurtulsun" diye canla başla çalışmaktı.
Rabbime hamdüsenalar olsun. İlk olarak bana Tam İlmihal Seadeti Ebediyye kitabını ve Mektubat kitaplarımızı hediye etti. Bununla da kalmadı bu kıymetli öğretmenim hediye ettiği kitaplarımızda okuyup anlayamadığım her konuyu sabır ve titizlikle izah etti benim için. Bu bir gün değil beş gün değil ne zaman ihtiyaç duysam süreçte yanımda oluyordu. Bu yolda emin adımlarla ilerlememe yardımcı oldu. İnsan ömrünün önemli süreçleri olan iş ve evlilik hayatımda da en güzel şekilde beni doğru yönlendirip huzurlu bir iş ve mutlu bir yuva kurmama vesile oldu. Bizleri evlatlarından ayırmayan maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen bu kıymetli öğretmenimden ve onu yetiştiren anne-babasından Allahü teâlâ razı olsun. Öğretmen demenin sadece öğretim veren kişi değil öğrencisini eğitim, ahlak vb. dünya ve ahiret açısından düşünen ve yönlendiren kişi demek olduğunu onu tanıyınca anladım...
Bir şeyi daha anladım ki ahir zamanda böyle kıymetli öğretmenlere bu aziz milletin evlatlarının çok ihtiyacı var.
Rabbim bu iyi insanların sayılarını artırsın. Bu vesileyle sizlerin aracılığıyla bu kıymetli öğretmenime çok teşekkür ediyorum.
Onun aziz ve kıymetli geçmişleri için sizlerden birer Fatiha istirham ediyorum. Rabbimden herkese her ailenin kıymetli çocuklarına böyle kıymetli arkadaşlar kıymetli öğretmenler nasip etmesini niyaz ediyorum...
         Rumuz: "Sihrind"
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
619981 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/unal-bolat/619981.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT