Anasayfa > KARADENİZ BÖLGESİ > Yüzbaşı Özer, ebediyete uğurlandı

Yüzbaşı Özer, ebediyete uğurlandı

Uçağının düşmesi sonucu şehit olan Pilot Yüzbaşı Ümit Özer'in cenazesi, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın da katıldığı törenle toprağa verildi. Tören boyunca şehidin annesi Hatice, babası Adem ile eşi Setenay Özer'in ayakta durmakta güçlük çektikleri gözlendi.

Yüzbaşı Özer, ebediyete uğurlandı

Konya'da Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait akrobasi uçağının düşmesi sonucu şehit olan Pilot Yüzbaşı Ümit Özer'in cenazesi, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın da katıldığı törenle toprağa verildi 
  Şehit Özer için Çarşamba ilçesinin Durakbaşı köyündeki Merkez Cami'de düzenlenen cenaze törenine şehidin ailesi ve yakınları ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, 1. Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Abidin Ünal, 3. Ana Jet Üs Komutanı Tümgeneral Yılmaz Özkaya, Samsun Sahra Sıhhiye Eğitim Merkez Komutanı Tuğgeneral Mehmet Göktan, mülki ve askeri erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı. 
  Silah arkadaşları, şehit Yüzbaşı Özer'in tabutu başında tören öncesi nöbet tuttu. Daha sonra ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından şehit Özer'in tabutu bir süre top arabasında taşındı. Daha sonra omuzlara alınan tabutu, Bakan Kılıç, Vali Aksoy ve şehit yakınları ile vatandaşlar köy mezarlığına kadar taşıdı. 
  Pilot Yüzbaşı Özer'in cenazesi, burada toprağa verildi. Askerler daha sonra saygı atışı yaptı. 
  Tören boyunca şehidin annesi Hatice, babası Adem ile eşi Setenay Özer'in ayakta durmakta güçlük çektikleri gözlendi. Bu arada anne Hatice Özer'in, tedavi için bir süredir Konya'da oğlunun yanında bulunduğu öğrenildi. 
  Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait Türk Yıldızları bünyesindeki NF-5 tipi akrobasi uçağı, dün Konya-Ankara karayolu yakınlarında Tümosan Fabrikası'nın arkasına düşmüş, pilot Yüzbaşı Ümit Özer şehit olmuştu. 

Kaynak: AA

Etiketler: ,