Avrupa katliamı 4 kanıtla doğruladı! İsrail tankları yardım bekleyen sivilleri vurdu

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Avrupa katliamı 4 kanıtla doğruladı! İsrail tankları yardım bekleyen sivilleri vurdu

Dünya Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Gazze'de 7 Ekim'den bu yana acımasızca saldırı yapan İsrail'in katliamı Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları İzleme Örgütü (Euro-Med) tarafından 4 kanıtla belgelendi.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 147 gündür sürüyor. Filistinli sivillere yönelik acımasız saldırılarına her gün bir yenisini eklenirken, açlık ve kıtlık Gazze'nin dört bir yanını sardı. İsrail güçleri dün Gazze şehrinin güneybatısında gıda yardımı bekleyen Filistinlilere ateş açması ve 112 sivilin ölümüne neden olmasının ardından tepkiler çığ gibi büyüyor. 

İSRAİL YARDIM BEKLEYEN SİVİLLERİ VURDU

İsrail ordusu, dün Gazze kentinin güneyinde, Gazze Şeridi'ni kuzeyden güneye bağlayan Reşid Caddesi'ndeki Nablusi Kavşağı'nda insani yardım bekleyen Filistinlileri, bombalayarak ve ateş açarak hedef almış, saldırıda 112 kişi hayatını kaybetmiş, 760 kişi yaralanmıştı.

AVRUPA KATLİAMI BELGELEDİ

İsrail’in saldırının ardından yaptığı “siviller izdiham nedeniyle öldü” açıklamasına ise İsviçre merkezli Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları İzleme Örgütü (Euro-Med) bugün cevap verdi.

Örgüt yaptığı açıklamada, “Yapılan ilk incelemeler, İsrail tanklarının Gazze’de insani yardım almaya çalışan Filistinlilere yoğun ateş açtığını ve yüzlerce sivilin öldüğünü ya da yaralandığını doğrulamaktadır” ifadeleri kullanılırken, İsrail ordusunun belirli yerlerden kesilmiş bir şekilde video yayınlayarak kendisini vahşetin dışında tutmaya çalıştığı belirtildi.

Avrupa katliamı 4 kanıtla doğruladı! İsrail tankları yardım isteyen sivilleri vurdu - 1. Resim

İSRAİL'İN VURDUĞUNA 4 KANIT

İsrail ordusunun sivilleri vurduğunu doğrulayan 4 kanıtın altı çizilen açıklamada, ilk kanıtın ölen ve yaralananların vücutlarındaki yara izlerinin olduğu aktarıldı. Açıklamada, “Şifa Hastanesi’ne getirilen siviller, örgüt araştırmacısı tarafından belgelenmiştir” denildi.

Örgüt açıklamasında, 2. kanıtın İsrail tarafından yayınlanan görüntüler olduğu kaydedilirken, “Bu görüntülerde kıyıya yakın bir yerde konuşlanmış İsrail tanklarından ateş açıldığına dair sesli kanıtlar yer almaktadır. Ancak ordu videoda siyah renk kullanarak bunu kasıtlı olarak gizlemiştir. Görgü tanıkları tankların olay yerine yakın bir yerde bulunduğunu doğrulamıştır” ifadeleri yer aldı.

Açıklamada 3. kanıtın ise mermilerin ses imzasıyla ilgili olduğu, bu ses imzasının vurulma anında yayınlanan görüntülerde duyulabildiği belirtilirken, İsrail ordusu tarafından kullanılan 5.56 mermili otomatik bir silahtan geldiğinin belirlendiği bildirildi.

Son olarak da, İsrail ordusunun yayınladığı videonun kasıtlı olarak kesildiği ve çarptırıldığı aktarılırken, görüntülerde etrafında çok sayıda cesedin olduğu 2 İsrail tankının görüldüğü ifade edildi.
Euro-Med açıklamada, İsrail güçlerinin kendileri için herhangi bir tehdit oluşturmayan sivilleri açıkça hedef aldığını vurguladı.

Düzenleyen:  - Dünya
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...